Subiektywny przegląd najważniejszych wydarzeń sportowych 2018 roku cz.II

W dwóch kolejnych miesiącach 2018 roku rywalizacja w lubelskich halach i na boiskach szła pełną parą. Nasi reprezentanci startowali zarówno w sportach indywidualnych jak i w drużynowych, pod dachami i w blasku słońca, w ciszy i skupieniu oraz przy gromkim dopingu kibiców. Wiele z tych startów zakończyło się zdobyciem kolejnych trofeów.

M A R Z E C 2018

Trzeci miesiąc roku, to końcówka sezonu halowego. Na ten miesiąc organizatorzy Licealiady zaplanowali kontynuację rozgrywek koszykówki oraz piłki nożnej halowej. Pomimo ambitnej postawy podopiecznym p. Alberta Czerniaka nie udało się awansować do „Final Four”. W decydującym spotkaniu nasze koszykarki przegrały 2 punktami (18 : 20) z IV LO i odpadły z dalszych gier. Trochę szkoda tej szansy, ale nawet przy awansie trudno by było rywalizować o miano wydarzenia miesiąca z naszymi reprezentacjami piłki nożnej. Drużyny dziewcząt i chłopców prowadzone przez p. Roberta Podleckiego od wielu lat należą do ścisłej czołówki w Lublinie. Potwierdziły to zdobyciem złotych medali Licealiady m. Lublin w halowej piłce nożnej !!! Obydwie ekipy uczestniczyły w kolejnym etapie rywalizacji czyli w Wojewódzkiej Licealiadzie Młodziezy Szkolnej w Halowej Piłce Nożnej, która odbyła się w Chełmie. Chłopcy zakończyli rywalizację na V miejscu, natomiast dziewczęta po heroicznej walce w finale, po dogrywce i serii rzutów karnych wróciły z turnieju ze srebrnymi medalami !!!

67 medale dla naszych

Ceremonia medalowa po turnieju finałowym w Chełmie

Zachęcam do przypomnienia sobie lub zapoznania się z przebiegiem rywalizacji w mieście oraz podczas finałów wojewódzkich w Chełmie. Klikajcie i podziwiajcie !!!

https://blogiceo.nq.pl/superstar22/2018/03/24/dublet-podwala/

https://blogiceo.nq.pl/superstar22/2018/03/24/dublet-podwala-fotorelacja/

https://blogiceo.nq.pl/superstar22/2018/03/26/wojewodzka-licealiada-chlopakow/

https://blogiceo.nq.pl/superstar22/2018/03/28/licealiada-dziewczat-na-lajfa/

https://blogiceo.nq.pl/superstar22/2018/03/31/licealiada-w-chelmie-fotorelacja/

 K W I E C I E Ń  2018

Kolejny miesiąc, to kolejne zawody i następne sukcesy sportowców z Podwala !!! Piłkarki i piłkarze z hal wyszli na „Orliki”. Męska reprezentacja tym razem zakończyła bez medalu, dziewczęta wywalczyły zaś brązowe krążki. Sukcesem zakończyła się rywalizacja w szachach. Brązowe medale wywalczyli podopieczni p. Jarosława MuchyEmilia Gospodarek oraz drużyna chłopców. Jednak na miano wydarzenia miesiąca zasłużyła obrona mistrzowskiego tytułu przez Dominikę Rawską !!! Nasza tenisistka stołowa drugi raz z rzędu okazała się najlepszą singlistką Lublina !!!

Ja z Dominiką

Poczytajcie o sukcesie Dominiki  https://blogiceo.nq.pl/superstar22/2018/04/11/8552/

Lista jej indywidualnych dokonań oraz osiągnięć drużynowych jest imponująca. Sukcesy sportowe oraz wyniki uzyskane na zakończenie nauki w naszej szkole pozwoliły na uhonorowanie Dominiki Rawskiej tytułem Wybitnego Absolwenta Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie.

Wpis Dominiki do Złotej księgi

Wpis do Złotej Księgi miał miejsce podczas uroczystego wręczenia świadectw ukończenia szkoły ubiegłorocznym maturzystom. Podczas tej samej uroczystości nagrodzeni zostali także inni abiturienci, którzy przez czas swojej nauki godnie reprezentowali naszą szkołę na sportowych arenach miasta oraz województwa. Poczytajcie o tym  https://blogiceo.nq.pl/superstar22/2018/04/27/powodzenia/

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge