Subiektywny przegląd najważniejszych wydarzeń sportowych 2018 roku cz.III

Dzisiejszym wpisem podsumuję dwa kolejne miesiące, które poprzedzają wakacje.

M A J  2018

Maj to przede wszystkim miesiąc matur. Z tego też powodu organizatorzy Licealiady starają się zakończyć wszystkie rozgrywki międzyszkolne zanim maturzyści stracą możliwość reprezentowania swoich szkół.  Jednak nie każda konkurencja jest możliwa do rozegrania we wczesnych miesiącach wiosennych.Taką konkurencją jest plażowa piłka siatkowa, która w programie Licealiady jest dopiero drugi raz. W ubiegłym roku organizatorzy zaplanowali rozgrywki na 28 maja. I właśnie te zawody uznałem za wydarzenie maja. Do rywalizacji przystąpiły po dwie nasze pary dziewcząt i chłopców. Opiekunami ich byli: p. Ewa Jóźwiak p. Piotr Choduń. Spore nadzieje wiązaliśmy z występem pary Patrycja Umińska/ Weronika Wlaszczyk i faktycznie przez gry eliminacyjne nasza para szła jak burza. Schody zaczęły się w półfinale, który nasze dziewczęta przegrały z siatkarkami ALMS-u. Podobnie było w meczu o brąz, w którym Patrycja i Weronika musiały uznać wyższość pary z V LO. Na pocieszenie pozostał puchar za IV miejsce. Może w tym roku uda się poprawić to miejsce i wejść na podium.

Nasze dziewczyny odbierają puchar

O przebiegu rywalizacji poczytacie tutaj:

https://blogiceo.nq.pl/superstar22/2018/05/29/nasi-plazowicze-tez-bez-medali-ale-z-pucharem/

C Z E R W I E C  2018

W czerwcu w sporcie międzyszkolnym nie dzieje się już prawie nic. Nasi uczniowie czy absolwenci mają natomiast możliwość reprezentowania swoich klubów czy nawet kraju w sportach indywidualnych i w grach zespołowych. Wydarzeniem czerwca mógł być awans żeńskiej reprezentacji piłki nożnej z naszymi absolwentkami: Kasią Kiedrzynek, Agatą Guściorą i Dżesiką Jaszek w składzie na Mundial we Francji.

Skład

Niestety porażka 2 : 3 ze Szkocją przekreśliła tę szansę. Wielka szkoda. Może w następnych eliminacjach będzie lepiej. Oby. O tym meczu możecie poczytać klikając w link

https://blogiceo.nq.pl/superstar22/2018/06/12/podwale-vs-szkocja/

Niepowodzenie naszych absolwentek w części zrekompensowali nam dwaj uczniowie klas pierwszych, którzy podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Rugby rozgrywanych w Krakowie wywalczyli z KS Budowlani Lublin brązowe medale !!! Ci dwaj uczniowie to: Gabriel Brożek (obecnie II AL) i Paweł Siedlecki (aktualnie II FT).

Gabryś 1Paweł 1

Ten sukces naszych uczniów zasłużył w mojej ocenie na tytuł wydarzenia czerwca. Więcej informacji o przebiegu turnieju w Krakowie znajdziecie tutaj:

https://blogiceo.nq.pl/superstar22/2018/06/11/brazowe-medale-gabrysia-i-pawla/

Piotr Nizioł

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge