Subiektywny przegląd najważniejszych wydarzeń sportowych 2018 roku cz.IV

W swoim podsumowaniu minionego roku dotarłem do wakacji. W lipcu i w sierpniu sport szkolny ma wolne. Nasi uczniowie, absolwenci i nauczyciele mogą w tym czasie realizować swoje pozaszkolne pasje sportowe i nie tylko ;)

L i p i e c  2018

Jako wydarzenie lipca nie mogłem wybrać nic innego niż moje tourne po naszych reprezentacyjnych stadionach. Tym razem jednak, to nie piłkarze, lekkoatleci czy żużlowcy byli obiektem mojego zainteresowania. Magnesem były dla mnie koncerty legend światowej muzyki rockowej. Najpierw 8 lipca na „PGE Narodowy” miałem okazję podziwiać jeden z najważniejszych zespołów w historii, legendarny The Rolling Sones. Dzień później, na odnowionym „Stadionie Śląskim” bawiłem się z kolei na koncercie innej gwiazdy światowego formatu, Guns N’ Roses

0

logo

2Guns N' Roses logo

Te dwa dni to nie tylko podróż z Lublina przez Warszawę do Chorzowa, ale także (jak to mawia Jerzy Owsiak)  „rockandrollowa jazda bez trzymanki” przez kilka dekad XX i XXI wieku. Jeżeli macie ochotę na obejrzenie zdjęć z tych koncertów i zapoznanie się z moimi wrażeniami, to klikajcie:

https://blogiceo.nq.pl/superstar22/2018/07/08/pozdrawiam-z-tourne-po-polskich-stadionach/

https://blogiceo.nq.pl/superstar22/2018/07/09/9195/

https://blogiceo.nq.pl/superstar22/2018/07/13/stadion-pge-narodowy-8-lipca-2018/

https://blogiceo.nq.pl/superstar22/2018/07/13/9227/

S I E R P I E Ń  2018

Mistrzowie krajów z czołówki rankingu UEFA mają z urzędu zagwarantowany udział w najbardziej prestiżowych rozgrywkach klubowych czyli Champions League. Jest tak zarówno w piłkarstwie męskim jak i w tym w wydaniu kobiecym. Jak wiecie Polska nie należy do tej elitarnej grupy i nasi mistrzowie o prawo udziału w tych rozgrywkach muszą walczyć w eliminacjach. W ubiegłym roku tytuł Mistrza Polski zdobyła drużyna piłkarek GKS Górnik Łęczna, w której składzie grały dwie nasze absolwentki: Agata Guściora oraz Dżesika Jaszek, która po zakończeniu sezonu przeszła do KKS Czarni Sosnowiec.

Women's Champions Leaugue logo

Klub z Łęcznej przystąpił do eliminacji UEFA Women’s Champions League i był bardzo bliski uzyskania historycznego awansu. Tę batalię uznaję za wydarzenie miesiąca sierpnia. O tym jak wyglądała rywalizacja dowiecie się klikając w poniższe linki:

https://blogiceo.nq.pl/superstar22/2018/08/08/tuzin-na-dobry-poczatek/

https://blogiceo.nq.pl/superstar22/2018/08/10/champions-leaugue-o-krok/

https://blogiceo.nq.pl/superstar22/2018/08/13/leczna-jak-warszawa/

Awansu nie było, ale zdobyte doświadczenie jest ogromne i wierzę, że jeszcze kiedyś zaprocentuje w kolejnej próbie wejścia na „piłkarskie salony”. Tego naszym absolwentkom u progu 2019 roku życzę.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge