Subiektywny przegląd najważniejszych wydarzeń sportowych 2018 roku cz.V

W swojej wędrówce po szkolnych wydarzeniach sportowych ubiegłego roku dotarłem do września i października. Dwa pierwsze miesiące nowego roku szkolnego, to czas rozgrywania zawodów pod chmurką, a przy odrobinie szczęścia w pełnym słońcu.

W R Z E S I E Ń  2018

Przez ostatnich kilka lat normą było, że organizatorzy szkolnych zmagań mieli nosa do ustalania terminu sztafetowych biegów przełajowych. Zawsze wypadały po deszczu lub przy niskiej temperaturze. Oto dowód.

po upadku

W tym roku wreszcie słońce zaświeciło dla nas pełnym blaskiem. Nowy sezon Licealiady rozpoczęliśmy zdobyciem złotych medali w rywalizacji chłopców !!! Sukces ten rodził się w bólach, gdyż chwilę po starcie Bartek Banasiak „zaliczył glebę” i musiał gonić całą stawkę. Na kolejnych rundach naszym zawodnikom udało się dogonić czołówkę, a na piątej zmianie wyszliśmy na prowadzenie, którego do mety już nie oddaliśmy. Złotą drużynę tworzyli: Bartosz Banasiak, Jakub Bancerz, Mateusz Buczek, Jakub Horbowski – Zaranek, Karol Jakubczak, Dominik Pioś, Paweł Siedlecki i Jakub Ściegienny. Opiekunami byli: p. Beata Klępka i p. Piotr Choduń.

Zwycięzcy

We wpisie z 20 września ubiegłego roku podałem więcej szczegółów i zamieściłem sporo zdjęć. Jeżeli chcecie przypomnieć sobie tamto wydarzenie, to klikajcie

https://blogiceo.nq.pl/superstar22/2018/09/20/9421/

P A Ź D Z I E R N I K  2018

Październik był kontynuacją świetnych występów naszych lekkoatletów. W finale wojewódzkim, który odbył się w moim rodzinnym Tomaszowie Lubelskim, startowali nasi przełajowcy. Pojechali oni tam pod opieką p. Piotra Chodunia i ukończyli zawody na 10 miejscu. Jednak to nie ich wynik był wydarzeniem, na które chcę zwrócić waszą uwagę podsumowując kolejny miesiąc ubiegłego roku. Największą furorę w październiku zrobił Kacper Kopyciński, który po zajęciu drugiego miejsca w biegu na 100 m podczas Miejskiej Ligi LA zdobył srebrny medali Wojewódzkiej Licealiady Młodzieży Szkolnej na tym dystansie. Dodatkowego smaczku temu sukcesowi dodaje fakt, że Kacper nie trenuje sprintów lecz jest piłkarzem !!! Jestem pewny, że gdyby zajmował się sprintami, to mielibyśmy mistrza województwa albo nawet Polski :)

4 Przywitanie drużyn

Tutaj na zdjęciu Kacper w roli kapitana naszej szkolnej drużyny piłkarskiej

F

Tutaj na podium Wojewódzkiej Licealiady

H

A tutaj ze swoim opiekunem, p. Piotrem Choduniem

O innych występach naszych lekkoatletów podczas ich startów w Lidze La i w zawodach wojewódzkich przeczytacie klikając w poniższe linki:

https://blogiceo.nq.pl/superstar22/2018/10/11/kacper-kopycinski-wicemistrzem-wojewodztwa/

https://blogiceo.nq.pl/superstar22/2018/10/08/liga-la-w-fotografiach-p-chodunia/

https://blogiceo.nq.pl/superstar22/2018/10/22/wojewodzka-licealiada-w-sztafetowych-biegach-przelajowych/

Piotr Nizioł

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge