Próba generalna

A1

W dniu dzisiejszym, w sali balowej hotelu „In Between”, odbyły się próby generalne studniówkowego układu poloneza poszczególnych grup tanecznych. W tym roku mamy cztery takie grupy, które przychodziły a właściwie przyjeżdżały w półgodzinnych odstępach. Niektórzy wpadali w ostatniej chwili pozostawiając swoje pojazdy gdzie popadło. W kilku przypadkach wiązało się to ze znacznym wzrostem nakładów finansowych poniesionych na studniówkę. Na przyszłość radzę patrzeć na znaki.

A6 policja

Ci kierowcy zaparkowali prawidłowo :) Chodzi o auta zaparkowane po drugiej stronie ulicy. To na ich kierowców czekał ten pojazd z niebieskim kogutem :(

Początek prób nieco nas zaskoczył, gdyż okazało się, że gospodarze obiektu zamienili sale przewidziane do tańca i konsumpcji. Ten drobny szczegół spowodował, że mamy teraz zdecydowanie mniej miejsca do tańca niż mieli ubiegłoroczni „studniówkowicze”. Strach pomyśleć co będzie jak operatorzy kamer oraz fotografowie rozstawią jeszcze swoje sprzęty. Trzeba będzie mocno się przytulać, a już dzisiaj było ciasno i niektórzy musieli ocierać się o ściany. Podczas dzisiejszych prób każda z grup dwukrotnie odtańczyła cały układ i wysłuchała szkolenia BHP, które poprowadził nasz szkolny Inspektor BHP p. Ryszard Kociński. Była też okazja do tego, aby rozchodzić zakupione na studniówkę obuwie. Mam nadzieję, że żadna z dziewcząt nie nabawiła się odcisków :P Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z dzisiejszych prób.

A2

Oficjalne wprowadzenia pierwszej grupy na parkiet

A3

Dla lepszej orientacji nakleiliśmy na podłogę niebieskie znaczniki :)

A4

Pierwsza tura w kolumnie ósemkowej

A5

Wygląda na to, że p. Podlecki machnął ręką :D

A7

A teraz p. Ryszard omówił sprawy BHP podczas balu

A8

Niektórzy nawet notowali najważniejsze kwestie :P

A9

P. Podlecki wyjaśnia drugiej grupie szczegóły wykorzystania parkietu

A10

Ulubiona figura chłopaków :D :) :P

A11

Coś chyba poszło nie tak… 

A12

Kolejna grupa sposobi się do swojej próby

A13

Trzeba stwierdzić, że początek wygląda obiecująco

A14

Zadanie domowe chyba odrobione :)

A15

W balowych strojach będzie jeszcze bardziej efektownie

A16

I porcja wiedzy przed wyjściem do domu…

A17

Synchronizacja ostatniej tury wygląda imponująco

A18

Ta figura wymaga jednak dopracowania w domu

A19

Pierwsze machnięcie sora Podleckiego…

A20

… i drugie :D

Podsumowując dzisiejsze próby z satysfakcją stwierdzam, że większość z was odrobiła zadanie domowe. Jeżeli na studniówce zademonstrujecie taką formę taneczną jak dzisiaj, to wszystko powinno wyglądać jak trzeba. Pamiętajcie jeszcze o jednej rzeczy. Gumę do żucia zostawcie sobie na późniejszą porę, kiedy po zjedzeniu śledzia, ryby po grecku czy sałatki wielowarzywnej  z cebulą :D trzeba będzie odświeżyć sobie oddech. W czasie poloneza będziecie pod obstrzałem obiektywów aparatów, kamer i smartfonów. Szukajcie ich wzrokiem i uśmiechajcie się do nich a będziecie zadowoleni ze zdjęć oraz filmów. Z wieloletniego doświadczenia powiem wam, że nic tak nie psuje takiej pamiątki jak namiętne, niczym w ekstazie żucie gumy.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge