Bezpieczeństwo uczniów w okresie ferii zimowych

Wprawdzie nasze województwo rozpoczyna ferie zimowe dopiero 11 lutego, ale na temat zawarty w dzisiejszym tytule nigdy nie jest za wcześnie. Zima wszak trzyma. Może dzisiaj nieco odpuściła, bo temperatura lekko na plusie i troszkę śniegu stopniało, ale kilka ważnych informacji muszę wam przekazać.

bezpieczne_ferie_plakat

Foto: grafika Google

Jeżeli dzisiejsza aura minie, a prognozy na to wskazują, to będziemy mieli fajną zimę. W tym okresie można bardzo przyjemnie spędzić czas wolny. Jedni preferują narty, inni łyżwy, a wiele osób nade wszystko woli sanki i zabawy na śniegu. Żeby czas zimowego wypoczynku dostarczył wiele wrażeń i radości pamiętać należy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i higieny w czasie zimy.

1. Przebywając na świeżym powietrzu pamiętajcie o odpowiednim do panującej temperatury ubraniu.

2. Jeżdżąc na nartach przestrzegajcie regulaminu obowiązującego na stoku zarówno podczas korzystania z wyciągów jak i podczas samego zjazdu.

3. Do jazdy na łyżwach wybierajcie działające zimą lodowiska. Pod żadnym pozorem nie ślizgajcie się na zamarzniętych otwartych zbiornikach wodnych czy rzekach.

4. Rzucając się śnieżkami nie lepcie kul śnieżnych w połączeniu z kawałkami lodu i pod żadnym pozorem nie rzucajcie w pojazdy !!!

5. Jeżdżąc na sankach wybierajcie takie miejsca, które nie krzyżują się z drogami i nie kończą się na zbiornikach wodnych. Zachowujcie odpowiednią odległość między kolejnymi zjeżdżającymi.

6. Nie strącajcie samodzielnie zwisających z dachów sopli i nie organizujcie sobie ślizgawek na osiedlowych chodnikach.

7. Unikajcie kontaktów z osobami chorymi, a jeżeli wystąpią u was niepokojące objawy, to niezwłocznie udajcie się do lekarza.

I najważniejszy punkt:

22. Choćby was ponosiła fantazja czy coś kusiło, albo nie wiem co wam obiecywali, to podczas mroźnych dni nie próbujcie dotykać językiem płóz sanek, piorunochronu, metalowych słupków, klamek zewnętrznych i innych niemalowanych powierzchni :D

Głupi i Głupszy

Kadr z filmu „Głupi i głupszy” reż. Peter Farrelly

Przestrzegając powyższych zasad i słuchając rodziców z pewnością czas zimy i ferii zimowych będziecie mile wspominać.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge