Pozdrowienia z Rumilly

Jak zapewne pamiętacie dwóch naszych uczniów, Paweł Siedlecki (II FT) i Gabriel Brożek (II AL), przebywa obecnie wraz z reprezentacją Polski U18 w rugby na zgrupowaniu i test meczach we francuskiej miejscowości Rumilly.

Rumilly

Jestem w stałym kontakcie z Gabrysiem i właśnie otrzymałem od niego garść informacji oraz kilka fotek.

Zgrupowanie rozpoczęło się w miniony piątek i potrwa równo tydzień, do najbliższego piątku. Do Francji wyjechała 22 osobowa kadra, w której oprócz naszych uczniów są także i inni rugbiści lubelskich Budowlanych a także zawodnicy z Gdyni, Siedlec, Sochaczewa i Sopotu. Młodzi polscy rugbiści trenują dwa razy dziennie na trawiastym boisku. Podczas pobytu rozegrali także dwa mecze kontrolne z lokalnymi drużynami. Pierwszy mecz z CS Vienne zakończył się zwycięstwem reprezentacji Polski 23 : 16. Paweł Siedlecki rozegrał całe spotkanie i zdobył dla drużyny 3 punkty. Gabriel Brożek spotkanie rozpoczął na ławce rezerwowych i wszedł na boisko w 50 minucie spotkania. Oto kilka zdjęć, które otrzymałem od Gabrysia.

Paweł śpiewa hymn

Paweł (czwarty od lewej) podczas hymnu

Gabryś śpiewa hymn

Gabryś (drugi od lewej) też śpiewał

U18 z rywalami.jpg 1

Wspólna fotka po zakończeniu spotkania

Dzisiaj, na zakończenie zgrupowania, odbyło się drugie zaplanowane spotkanie z miejscową drużyną Rumilly. I w tym meczu lepsza okazała się reprezentacja Polski, która pokonała gospodarzy 34 : 5. Paweł ponownie rozegrał całe spotkanie. Tym razem jego zdobycz punktowa była minimalnie większa :) , bo zdobył 5 punktów. Gabryś znów pojawił się na boisku w 50 minucie spotkania. Jeżeli otrzymam od Gabrysia jakieś fotki z dzisiejszego spotkania, to dołączę je do niniejszego wpisu.

Z meczu nie dostałem, ale po spotkaniu zawodnicy reprezentacji Polski U 18 urządzili sobie na zakończenie zgrupowania małą sesję zdjęciową na boisku. Oto dwie fotki.

Gabryś i Paweł.jpg 1

Nasi uczniowie w strojach meczowych reprezentacji

Rugbiści.jpg 1

Ci na górze, to chyba zdobyli punkty w meczu :P :) :D

Jutro po śniadaniu kadra Polski z naszymi uczniami wyruszy w drogę powrotną. Chłopaki do domu wrócą dopiero w piątek. Będą mieli cały weekend na wypoczynek. Doświadczenie, które zdobyli z pewnością zaprocentuje dobrą grą w klubie i kolejnymi powołaniami do kadry. Mam nadzieję, że nie skończą swojej przygody z reprezentacją na tej kategorii wiekowej i jeszcze nieraz o nich napiszę przy okazji spotkań seniorów.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge