Kobiety grają, mężczyźni oglądają i sędziują :)

Wprawdzie Dzień Kobiet był przed tygodniem, ale nigdy nie jest za późno na napisanie kilku miłych słów o piłce nożnej w wydaniu kobiecym. Zwłaszcza, że mamy w tej dziedzinie imponujące osiągnięcia jako szkoła. Nasze grające absolwentki są podporą czołowych klubów europejskich i polskich. Jak tylko nadarza się okazja, to o nich piszę. Już niedługo, 5 kwietnia Kasia Kiedrzynek (PSG), Agata Guściora (GKS Górnik Łęczna) i Dżesika Jaszek (KKS Czarni Sosnowiec) ponownie zaprezentują się lubelskiej publiczności. Okazją do tego będzie międzypaństwowy mecz towarzyski z reprezentacją Włoch, który zostanie rozegrany na Arenie Lublin.

Polska_Włochy-2-770x400

Oficjalny plakat meczowy ze strony www.lzpn.pl 

Bilety na to wydarzenie można bez problemu kupić poprzez system elektroniczny Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Wystarczy wejść na stronę www.bilety.lzpn.pl , zarejestrować się i wybrać miejsca. Ceny biletów są wręcz symboliczne. Mecz można obejrzeć za jedyne 5 lub 10 złotych !!! Ja już nabyłem swój bilet i na 100 % będę :)

Bilet Polska vs Włochy.png 1

Zaszalałem, wziąłem za DYCHĘ :D :) :P

Zbliżający się mecz nie jest jedynym powodem dla którego piszę dzisiejszy post. Równie istotne wydarzenie miało miejsce przed tygodniem na Podlasiu. Z okazji 90 – lecia Podlaskiego Związku Piłki Nożnej oraz Dnia Kobiet w Białymstoku i w Sokółce odbył się dwumecz pomiędzy futsalowymi reprezentacjami Polski i Białorusi.

Białystok-215x300 Sokólka-215x300

Wprawdzie w składzie reprezentacji nie było naszych uczennic czy absolwentek ale w spotkaniach tych miał miejsce bardzo ważny akcent z udziałem człowieka z Podwala. Tą osobą był oczywiście twórca wspaniałych sukcesów naszych dziewcząt w hali i na boiskach otwartych p. Robert Podlecki, który znalazł się w obsadzie sędziowskiej obydwu tych spotkań !!! Z kronikarskiego obowiązku informuję, że w meczu rozegranym 7 marca w Białymstoku Polska pokonała Białoruś 3 : 1 a dzień później w Sokółce odniosła zwycięstwo 10 : 3 !!! Jest to najwyższe w historii spotkań międzynarodowych zwycięstwo Polek. Oto kilka zdjęć, które otrzymałem od naszego nauczyciela.

1

Trójka sędziowska wyprowadza reprezentacje na parkiet

2

Pamiątkowe zdjęcie z kapitanami drużyn

3

Co zrobiły zawodniczki jak p. Robert opuścił rękę? Szpaler, tunel, mijankę czy ósemkę w parach? A może przyklęknęły :P ?

4

Podstawa, to być zawsze blisko akcji

6

Spokojnie, szanujemy się w Dzień Kobiet

5

Sprawiedliwy sędzia i dżentelmen w jednym :)

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge