Udany weekend

Wczoraj wieczorem jak zwykle w niedzielę zafundowałem sobie cotygodniowy przegląd wydarzeń sportowych. Odwiedzając strony różnych redakcji oraz klubów czy stowarzyszeń sportowych natrafiłem na szereg informacji o naszych uczniach i absolwentach. Chciałbym przedstawić je w telegraficznym skrócie i zwrócić waszą uwagę na różnorodność aktywności ludzi rodem z Podwala.

Zacznę od piłki nożnej. W najwyższych ligach rywalizacja toczy się już w najlepsze. Na tym poziomie jak wiecie mamy swoje przedstawicielki w Ekstralidze kobiet, Dżesikę Jaszek w KS Czarni Sosnowiec i Agatę Guściorę w GKS Górnik Łęczna. W miniony weekend grała tylko Dżesika. Jej drużyna podejmowała na własnym boisku AZS Wrocław. Nasza absolwentka grał do 82 minuty i w tym czasie dwukrotnie wpisała się na listę strzelczyń a jej drużyna wygrała ostatecznie 5 : 0.

Dżesika Jaszek

Foto: Paula Duda „Łączy nas piłka”

Równie okazałe zwycięstwo odnotował lider z Łęcznej. Drużyna Agaty pokonała na wyjeździe TS Mitech Żywiec 6 : 1 a ona sama cały mecz spędziła na ławce rezerwowych. Mam nadzieję, że obydwie nasze absolwentki znajdą się w składzie reprezentacji Polski na mecz z Włoszkami, który za nieco ponad dwa tygodnie (5 IV) odbędzie się na Arenie Lublin. Nie powinno zabraknąć także trzeciej naszej absolwentki, Katarzyny Kiedrzynek.

Podczas gdy panie z Ekstraligi kopią już na dobre, to do swoich rozgrywek przygotowują się drużyny z niższych lig lokalnych, w których występuje zdecydowanie więcej naszych. Jednym z nich jest Kacper Kopyciński z III CT, który w minionym okienku transferowym zmienił barwy klubowe i z III – ligowego Motoru Lublin przeniósł się do IV – ligowego Hetmana Zamość. W klubie z Zamościa wystąpił w ostatnim meczu kontrolnym, w którym jego nowa ekipa pokonała 12 : 0 Omegę Stary Zamość. Kacper z tego tuzina goli nie strzelił ani jednego, ale nie takie są jego zadania na boisku. On ma pilnować, żeby napastnicy drużyny przeciwnej nie zagrozili jego bramce i z tego zadania wywiązał się doskonale. Doceniła to nawet redakcja Dziennika Wschodniego publikując zdjęcie z naszym uczniem jako migawkę z tego meczu.

Kacper Kopyciński

Foto: Tomasz Tomczewski „Dziennik Wschodni”

Bardzo dobry start w nowym sezonie zaliczyli rugbiści KS Budowlani Lublin. Jeszcze przed miesiącem ich udział w Ekstraklasie stał pod znakiem zapytania a w pierwszej kolejce pokonali na wyjeździe Orkan Sochaczew 22 : 20 !!! W spotkaniu tym wystąpiło trzech naszych absolwentów. Bartłomiej Grabowski i Oskar Rudziński rozegrali całe spotkanie, Piotr Skałecki opuścił boisko w 50 minucie spotkania. W tym miejscu wspomnę jeszcze, że Oskar przed startem nowego sezonu uczestniczył w zgrupowaniu kadry narodowej U 20 , które odbyło się w Gdańsku w dniach 15 – 17 lutego.

Oskar-Rudziński-i-Jakub-Musur-1-225x300

Foto: https://ksbudowlani.com/jakub-musur-i-oskar-rudzinski-na-konsultacji-kadry-u20-w-cetniewie/

Nie wiem czy jeszcze pamiętacie, że kolega Oskara z mojej ostatniej klasy, Maciej Guz, trenuje sporty walki w Fight Gym. Właśnie ten klub był organizatorem gali One To One Fight Night K1 Rules, która odbyła się w sobotę w Klubie 30. Maciek w kategorii 75 kg walczył z byłym mistrzem Europy w karate Kyokushin Dominikiem Parolem z Uniq Fight Club Warszawa i decyzją sędziów odniósł jednogłośne zwycięstwo.

Maciej Guz.jpg 1

Foto: https://www.facebook.com/maciej.guz.750

Miłym zaskoczeniem były dla mnie wyniki Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Badmintonie. Brązowy medal w grze pojedynczej zdobył Adam Krzysiak z AZS UMCS, dawny kolega z klasy drugiego z rugbistów, Maćka Grabowskiego.

Adam Krzysiak.jpg 1

Foto: https://www.facebook.com/adam.krzysiak.77

Kolejnych absolwentów udało mi się namierzyć w wynikach 5 Biegu Zielonych Sznurowadeł, który odbył się w Puławach. W biegu głównym na dystansie 21 kilometrów 18 miejsce zajął Paweł Siatecki. Uzyskał on czas 1:30:08. Na 188 pozycji bieg ukończyła Mariola Niezbecka. Czas Marioli to 2:04:55. Wspomniane miejsca nasi absolwenci zajęli w klasyfikacji open. W swoich kategoriach wiekowych obydwoje zostali sklasyfikowani znacznie wyżej. W kategorii M29 Paweł był 4, a w K29 Mariola 6.

Paweł Siatecki.jpg 1

Foto: Grzegorz Skulimowski Photography

Mariola Niezbecka.jpg 1

Foto: Controversy Art

W wynikach biegu na dystansie 5 km udało mi się doszukać jeszcze dwóch innych absolwentów. Piotr Konopka zajął 65 miejsce (6 w M40-49), Marcin Saj ukończył bieg na 115 pozycji (28 w M29). Czas Piotra to 25:43 a Marcina 27:34.

To tyle z mojego niedzielnego przeglądu wydarzeń sportowych. Myślę, że w kolejnym takim, wraz ze wzrostem temperatury i dłuższymi dniami będę mógł przedstawić wam znacznie więcej wydarzeń z udziałem naszych uczniów, nauczycieli i absolwentów.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge