Nowe gwizdki z Podwala

W dniu dzisiejszym po zakończeniu zajęć teoretycznych, które odbywały się przez ponad miesiąc miał miejsce egzamin dla kandydatów na sędziów piłkarskich. Składał się on z dwóch części. Najpierw uczestnicy kursu popisywali się znajomością przepisów gry oraz ich interpretacją rozwiązując test składający się z 30 pytań. Później przy sztucznym świetle na bieżni boiska Gimnazjum nr 16 przy ul. Poturzyńskiej odbył się egzamin kondycyjny. Część biegowa była podzielona na dwa etapy. Najpierw kandydaci na sędziów mieli do pokonania powtarzalny bieg sprinterski 6 x 40 m. Odpoczynki pomiędzy kolejnymi odcinkami biegu wynosiły 60 sekund. Po części sprinterskiej przyszedł czas na bieg interwałowy na dystansie 4000 m. Polegał on na przebiegnięciu 75 metrów z wysoką intensywnością i następnie 25 metrów marszu itd. aż do pokonania 4000 metrów :-o Tempo tego biegu było regulowane przez pliki dźwiękowe audio. Z wymiany SMS-ów z p. Robertem Podleckim, który jak wiecie jest jednym z egzaminatorów dowiedziałem się, że cała uczestnicząca w egzaminie grupa naszych uczniów zdała pozytywnie część teoretyczną i praktyczną. W tym miejscu przypomnę tych, którzy podjęli wyzwanie i z sukcesem dotarli do szczęśliwego zakończenia.

2 bieg

Stoją od lewej: Miłosz Grzelak, Krystian Kuter, Jakub Kiepura, Emilia Kozak, Norbert Stępniak i p. Robert Podlecki

Z osób, które w lutym rozpoczęły kurs na dzisiejszym egzaminie z powodów zdrowotnych zabrakło ucznia klasy III BL Michała Świecy. Mam nadzieję, że jak ze zdrowiem będzie już wszystko OK, to i Michał pozytywnie złoży egzamin i będzie mógł oficjalnie biegać z gwizdkiem i kartkami po boisku :) Serdecznie mu tego życzę :D

W trakcie zakończonego kursu swoje kwalifikacje podnosiła także silna grupa naszych aktywnych sędziów. Nabywają oni uprawnienia niezbędne do prowadzenia meczów futsalu. W grupie tej byli aktualni uczniowie Artur Stępniak i Ernest Kamiński oraz absolwenci: Jarosław Wieleba, Paweł Polaczek, Hubert Ripper i Artur Piórkowski. Wszyscy pozytywnie przebrnęli przez sprawdzian teoretyczny i jutro w hali sportowej Politechniki Lubelskiej przejdą testy kondycyjne.

1 futsal grupowe

Jarek Wieleba trzeci od lewej, obok niego Artur Stępniak i kolejny to Paweł Polaczek. Szósty z prawej, w bluzie „ZINA” stoi Hubert Ripper, za którym schował się Ernest KamińskiArtur Piórkowski stoi drugi z prawej. Pana Roberta chyba nie muszę lokalizować ;)

Wszystkim uczestnikom składam serdeczne gratulacje i życzę wielu sukcesów i szybkich awansów w tym sędziowskim fachu. Dla naszych uczniów, którzy nabyli uprawnienia pierwszą okazją do weryfikacji swoich umiejętności będą trwające rozgrywki o „Puchar Podwala” , które w przyszłym tygodniu będą kontynuowane. Zainteresowanym klasom polecam śledzenie bloga i ogłoszeń na naszej tablicy przy pokoju nauczycieli wychowania fizycznego. Tam znajdziecie terminarz.

Na koniec dzisiejszego wpisu zapraszam do obejrzenia zdjęć z dzisiejszego egzaminu.

1

Na pierwszym planie Emilka Kozak a przy niej Patrycja Włodarczyk, nasza była uczennica

2

Tutaj rozpoznaję dwóch naszych. Od strony przejścia pomiędzy ławeczkami siedzą: Norbert Stępniak i Krystian Kuter.

3

Tutaj na pierwszym planie widzicie Norberta Stępniaka, który w skupieniu rozwiązuje test

4

Wszyscy uczestnicy kursu

5

A to Miłosz Grzelak pochylony nad swoją kartą z pytaniami

1 bieg

Wszyscy uczestnicy kursu przed sprawdzianem kondycyjnym

4 bieg

Emilka Kozak podczas próby szybkości

5 bieg

Jakub Kiepura (56) w oczekiwaniu na swoją kolej

6 bieg

Miłosz Grzelak za chwilę rozpocznie sprawdzian szybkości

3a bieg

Za chwilę nasza grupa rozpocznie bieg interwałowy

Kończąc dzisiejszy wpis mam nadzieję, że w sposób bardzo przejrzysty pokazałem wszystkim jak przebiega kurs dla kandydatów na sędziów piłkarskich. Teraz kiedy już wiecie na czym on polega, to frekwencja na kolejnym kursie będzie jeszcze większa. Wiadomości wypatrujcie na blogu i pytajcie p. Roberta, który ma zawsze informacje z pierwszej ręki. On też podpowie wam jak rozpocząć przygotowania i jak zdobywać wiedzę. Jeszcze raz zachęcam do rozpoczęcia przygody z gwizdkiem.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge