Jeszcze nie ten level

Od ładnych kilku lat pierwszy piątek wiosny zarezerwowany jest na Uniwersytecie Marii Curie – Scłodowskiej na Dzień Otwartych Drzwi. Władze uczelni pomyślały, że młodzież szkół średnich zamiast robić sobie Dzień Wagarowicza i włóczyć się po galeriach może przecież przyjść do nich i zapoznać się z ofertą edukacyjną. Pracownicy Centrum Kultury Fizycznej UMCS poszli jeszcze dalej i pod patronatem JM Rektora UMCS prof. dr hab. Stanisława Michałowskiego organizują rozgrywki w różnych dyscyplinach. Na przestrzeni wielu lat nasi uczniowie wielokrotnie z powodzeniem startowali w tych turniejach. Zwyciężaliśmy w rozgrywkach piłki nożnej, siatkówki oraz w tenisie stołowym. W bieżącym roku do udziału w kolejnej edycji turnieju o Puchar Rektora UMCS zgłosiłem jedynie swoich tenisistów stołowych.

a

Na nawiązanie do wspomnianych wcześniej sukcesów trudno było liczyć. Po zakończeniu nauki w naszej szkole przez Dominikę Rawską, która dwukrotnie triumfowała w tych rozgrywkach nie mamy zawodniczek i zawodników tej klasy. Nasi obecni reprezentanci, to solidni amatorzy, którzy stale robią postępy ale do najlepszych trochę im jeszcze brakuje. Korzystamy jednak z każdej nadarzającej się sposobności, aby mogli rywalizować z tymi najlepszymi. W dniu dzisiejszym wśród dziewcząt reprezentowała nas Julia Korzeniowska (I CL) oraz Krzysztof Ciołek (II DL) i Gabriel Gałęzowski (I AT) w rywalizacji chłopców. Najlepiej zaprezentowała się Julia, która była bardzo blisko awansu do półfinału. Pierwszą rywalką naszej zawodniczki była Aleksandra Matejczuk z V LO. Była to dosyć wymagająca przeciwniczka, ale Julia zagrała skutecznie i pokonała swoją rywalkę 2 : 1.

8

W kolejnej rundzie przeciwniczką Julii była Sara Gontarz z II LO w Chełmie. Pomimo tego, że przy stole bardziej aktywna była nasza zawodniczka, to Chełmianka mądrze się broniła i to ona ostatecznie awansowała do półfinału. Julia zakończyła zawody zajmując miejsce w przedziale 5 – 8 w gronie 19 uczestniczek.

10

Z dwóch naszych reprezentantów więcej pograł Gabryś, który o prawo udziału w turnieju głównym musiał walczyć w eliminacjach. Trafił w nich na Bartłomieja Plutę, tenisistę z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Vetterów i okazał się od niego lepszy.

4

W turnieju głównym Krzysio i Gabryś nie mieli szczęścia w losowaniu. Zarówno jeden jak i drugi trafili na renomowanych przeciwników trenujących w sekcjach tenisa stołowego. Przeciwnikiem Krzysia Ciołka był z Szymon Strycharczuk z II LO w Chełmie, Gabryś rywalizował z Jakubem Zguczyńskim z I LO we Włodawie. Obydwaj nasi zawodnicy musieli uznać wyższość swoich przeciwników i zostali sklasyfikowani w przedziale miejsc 8 – 16 w gronie 22 uczestników turnieju.

6 11

Dzisiejszy turniej nie był ostatnią okazją do weryfikacji umiejętności naszych tenisistów. Wkrótce zamierzam zorganizować turniej o mistrzostwo szkoły a podczas planowanego na początek czerwca pikniku z okazji 70 – lecia szkoły odbędzie się turniej integracyjny dla uczniów, absolwentów, rodziców i nauczycieli. Już dzisiaj zapraszam do udziału.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge