Debiut na piątkę !!!

Od kilku dni cieszymy się już wiosną. Wraz z wydłużeniem się dni i cieplejszą aurą do rozgrywek przystępują kolejne ligi piłkarskie. Wiadomo, że tylko na najwyższym szczeblu kluby dysponują podgrzewanymi murawami. W ligach niższych trzeba czekać aż boiska w sposób naturalny powysychają. W miniony weekend wrócili na nie piłkarze IV ligi LZPN. Wśród nich nasz uczeń Kacper Kopyciński (III CT), który jak już informowałem przeszedł z lubelskiego Motoru do Hetmana Zamość.

Hetman Zamość

Zamojska drużyna zakończyła rundę jesienną na pozycji lidera. W pierwszym meczu po zimowej przerwie Hetman podejmował Orlęta Łuków. Dla naszego Kacpra był to ligowy debiut w jego nowej drużynie. Spotkanie rozpoczął na ławce rezerwowych a na boisku pojawił się w 77 minucie.

Kacper Kopyciński.jpg 1

Foto: tomt/Kronika Tygodnia

Debiut wypadł na piątkę !!! Tyle właśnie bramek zaaplikowali Zamościanie swoim sobotnim rywalom tracąc tylko jedną. Oczywiście drużyna z Zamościa pozostała liderem rozgrywek i jest głównym kandydatem do awansu. Kto wie, Może w kolejnym sezonie dojdzie do meczu pomiędzy starym i nowym klubem naszego ucznia. Chociaż w Lublinie wszyscy liczą na to, że Motor w końcu wywalczy awans do II ligi. Łatwo jednak nie będzie, bo najgroźniejsi rywale mają takie same plany :) Skoro już o Motorze wspomniałem, to jeszcze informacja o rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U 17. Uczestniczy w nich drużyna juniorów młodszych tego klubu, w której występuje inny uczeń naszej szkoły Maciej Góralski (I AL).Lubelska drużyna w trzeciej kolejce rozgrywek pokonała na wyjeździe Cracovię 2 : 1. Maciek rozegrał całe spotkanie. Lubelska drużyna po tej wygranej zajmuje drugie miejsce w tabeli CLJ U 17. Brawo !!!

Motor U 17

Maciek trzeci z prawej w dolnym rzędzie

Foto: https://motorlublin.eu/2019/03/24/juniorzy-mlodsi-wygrywaja-z-cracovia-i-przesuwaja-sie-na-2-miejsce-w-ligowej-tabeli/

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge