Bolesna porażka na koniec sezonu :( z happy endem :)

logo LLTSA

Dzisiejszym meczem z UKS Ruch Lublin moja „JEDYNKA” zakończyła sezon 2018/19 w Lubelskiej Lidze Tenisa Stołowego Amatarów. Po 21 meczach bez porażki przyszedł ten 22 :) , w którym niestety ponieśliśmy porażkę 4 : 6 :( Ta przegrana kosztowała moją drużynę utratę pierwszego miejsca w III lidze na zakończenie sezonu, który był w tym roku bardzo wyrównany jeżeli chodzi o czołówkę. W dzisiejszym meczu punkty wywalczyli tylko moi koledzy z drużyny: Michał Rawski – 3 i Paweł Pielak – 1. Ja zakończyłem spotkanie bez zwycięstwa. Do zakończenia rozgrywek i poznania ostatecznego kształtu tabeli pozostał jeszcze mecz walczącej tak jak my o awans drużyny Czarnych Koni. Za przeciwników Czarne Konie będą miały ostatni w tabeli Park Farb i inny wynik niż ich wysokie zwycięstwo jest nierealny. Chyba, że ktoś zamknie Czarne Konie w szatni i nie wypuści do ogłoszenia walkowera :) Przy tym planowanym zwycięstwie trzy czołowe drużyny będą miały identyczną liczbę punktów. Regulamin rozgrywek przewiduje w takiej sytuacji ustalenie końcowej kolejności w oparciu o tak zwaną „małą tabelkę” pomiędzy trzema zainteresowanymi drużynami. W tej rywalizacji rozegrane zostały już wszystkie spotkania.  „Jedynka” pokonała „Czarne Konie” i raz z nimi zremisowała. Z UKS-em zremisowaliśmy i w rewanżu ponieśliśmy porażkę. W sumie uzyskaliśmy 4 punkty. „Czarne Konie” do jednego punktu wywalczonego z  nami dodały sobie 3 za zwycięstwo i remis z UKS-em. Ich dorobek to także 4 punkty. UKS „zarobił” 3 punkty na Jedynce i 1 na „Koniach” czyli także 4 !!! Przy równej liczbie punktów o kolejności decyduje bilans setów i tutaj jest ten tytułowy happy end :) Najlepszy bilans mają „Czarne Konie” - 77 wygranych i 72 przegrane sety. Ich bilans wynosi zatem + 5. „JEDYNKA” ma 71 wygranych i 68 przegranych setów czyli bilans +3. Najsłabszy wynik uzyskał młody zespół UKS Ruch, który zanotował 71 wygranych i 79 przegranych setów. Bilans UKS-u to – 8. Kolejność zatem będzie taka:

1. Czarne Konie

2. JEDYNKA

3. UKS Ruch

Dlaczego piszę o happy endzie? Dlatego, że dwie pierwsze drużyny uzyskują automatyczny awans do II ligi a trzecią czeka mecz barażowy z trzecią od końca drużyną  II ligi. Zatem w kolejnym sezonie LLTSA zagramy w II lidze !!! Podsumowanie rozgrywek z uwzględnieniem wszystkich związanych z naszą szkołą drużyn zamieszczę po dokończeniu rywalizacji we wszystkich czterech ligach.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge