Raz na wozie, raz pod wozem

„To nie tak miało być” śpiewała kiedyś Budka Suflera. Chyba nie tylko ja miałem nadzieję, że dzisiejsza Licealiada w piłce nożnej na otwartych boiskach zakończy się awansem do finałów zarówno naszych dziewcząt jak i chłopców. Wierzył w to do końca p. Robert Podlecki i prowadzone przez niego drużyny. Rzeczywistość okazała się jedynie w połowie tak łaskawa i podczas jutrzejszych finałów zagra tylko nasza męska drużyna, choć do końca drżeliśmy o to czy „Biskupiak” nie wyrzuci nas z turnieju.

Jako pierwsi do rozgrywek przystąpili nasi panowie. Poczynania naszej reprezentacji z trybun boisk bocznych „Areny Lublin” śledziła silna grupa najwierniejszych kibiców z Podwala :)

2aa Kibice

Za przeciwników mieliśmy w grupie reprezentacje XIV i XXI LO. Pierwszym rywalem naszych chłopaków byli zawodnicy z XIV LO. Po krótkim rozpoznaniu i bardziej zachowawczej grze podopieczni p. Roberta Podleckiego ruszyli do śmielszych ataków. Poskutkowało to rozwiązaniem się worka z bramkami. Ostatecznie mecz zakończył się naszym wysokim zwycięstwem 6 : 0. Momentami nasi reprezentanci na tyle zdominowali swoich rywali, że trener dał pograć wszystkim swoim zawodnikom. Łupem bramkowym podzielili się: Jakub Bancerz – 2, Bartłomiej Banasiak – 2, Kacper Kopyciński i Maciej Góralski. Oto kilka zdjęć z tego spotkania.

3  5 6 8 9 10 11

Po krótkiej przerwie na regenerację sił czekała na nas reprezentacja „Biskupiaka”. Początek w tym meczu mieliśmy jak marzenie. Po jednej z pierwszych akcji wyszliśmy na prowadzenie. Najwyraźniej szybko zdobyta bramka uśpiła naszych chłopaków, bo bezpośrednio po wznowieniu od środka rywale przeprowadzili składną akcję zakończoną zdobyciem wyrównującego gola. Po tym fakcie przez dłuższy czas trwała bardzo wyrównana gra. Z czasem znowu osiągnęliśmy przewagę, która zaprocentowała zdobyciem trzech kolejnych goli. Kiedy wydawało się, że i drugi mecz wygramy bez problemu coś się zacięło w dobrze do tej pory funkcjonującej „maszynce”. Po kilku stratach piłki i błędach w obronie rywale doprowadzili do wyrównania :( Wynik końcowy spotkania z XXI LO to remis 4 : 4. Bramki dla naszych zdobyli: Maciej Góralski – 2, Maciej Sądej i Bartłomiej Banasiak. Z uwagi na to, że był to ostatni mecz naszych, to bez czekania na rozstrzygnięcie w meczu pomiędzy XIV i XXI LO sędzia zarządził serię rzutów karnych. Nie wiem czy nasi trenowali ten stały fragment gry, ale niestety nie popisali się i ulegli rywalom 0 :2 :( W ostatnim meczu naszej grupy zmierzyli się ze sobą nasi wcześniejsi rywale. Dla „Biskupiaka” cel był prosty, wygrać różnicą 6 bramek. Jego realizację zaczęli bardzo szybko. Już po kilku minutach piłkarze ze wzgórza Czwartek wygrywali 3 : 0. Jeszcze w I połowie XIV LO zdobyło bramkę co tchnęło w naszych chłopaków, ich trenera oraz kibiców odrobinę optymizmu. Zaczęliśmy im kibicować. Po przerwie „Biskupiak” znowu się rozstrzelał chociaż bramkarz XIV LO dokonywał cudów w bramce. Przy stanie 6 : 1 do szczęścia brakowało „Biskupiakowi” tylko jednej bramki. Okazji im nie brakowało ale to zawodnicy XIV LO trafili po raz drugi czym bardzo nas uszczęśliwili :) :D :P Coś tam słyszałem o jakimś zadośćuczynieniu no ale jutro finały :) Oto kilka zdjęć z drugiego meczu naszych piłkarzy z „Biskupiakiem”.

  14 15 16  18 19 20 21 22 23 24 25 27 28 29

Bezpośrednio po męskich rozgrywkach do rywalizacji przystąpiły panie. Dziewczęta za grupowe przeciwniczki miały drużyny II, III i V LO. W takiej też kolejności rozgrywały one swoje mecze. W pierwszym spotkaniu nasze dziewczęta nie bez trudu pokonały zawodniczki I LO 5 : 2. Bramki zdobyły: Wiktoria Dymowska – 2, Małgosia Klimek – 2 i Weronika Bogusz. W drugim spotkaniu naszym przeciwnikiem były dziewczęta z III LO. Optycznie mieliśmy przewagę ale nie potrafiły nasze zawodniczki tego wykorzystać. Rywalki mądrze się broniły i groźnie kontrowały. Przed przerwą fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego wykonywanego spoza linii środkowej prowadzenie dla naszej drużyny zdobyła Wiktoria Dymowska. Po przerwie piłkarki z III LO w jednej z akcji podbramkowych wyrównały i takim rezultatem zakończyło się to spotkanie. W ostatnim meczu graliśmy przeciwko V LO. Nasze zawodniczki pałały chęcią rewanżu za przegrany w rzutach karnych mecz o III miejsce podczas Licealiady w halowej piłce nożnej. Na chęciach się jednak skończyło. Rywalki tym razem nie potrzebowały serii rzutów karnych do zwycięstwa tylko osiągnęły je w regulaminowym czasie gry pokonując nasze dziewczyny 3 : 1 :( Na Podwalu pracuję już ponad 20 lat i nie przypominam sobie takiego roku, żeby nasze dziewczęta kończyły sezon bez medalu :( W końcu to nastąpiło. Mam nadzieję, że po wakacjach dziewczyny wrócą silniejsze i bogatsze o doświadczenie zdobyte w tym roku szkolnym. Szkoda tylko, że naukę kończy spora grupa najbardziej doświadczonych z nich z Wiktorią na czele :(

A C D E F G H I J K L M N O P R S

Składy naszych drużyn:

2 Dziewczyny

Weronika Bogusz, Ewelina Ciechańska, Wiktoria Dymowska, Małgorzata Klimek. Emilia Kozak, Paulina Krzysztoń, Eliza Lalak, Karolina Łukaszewska, Daria Miziołek i Weronika Olszak.

1 Chłopaki

Bartłomiej Banasiak, Jakub Bancerz, Maciej Góralski, Wojciech Górniak, Kacper Kopyciński, Kacper Kucaba, Jakub Kwietniewski, Paweł Małek, Marcin Perdun, Dominik Pioś, Maciej Sądej i Hubert Tażbirek.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge