Sezon tenisowy zakończony

W sali konferencyjnej hali „Globus” odbyło się podsumowanie zakończonego 52 sezonu Lubelskiej Ligi Tenisa Stołowego Amatorów. Jest to najstarsza tego typu forma rozgrywek w naszym kraju, która nieprzerwanie trwa od roku 1968. Od ćwierć wieku uczestniczy w niej drużyna „JEDYNKA”, która nie tylko nazwą nawiązuje do Zespołu Szkół nr 1. Przez 25 sezonów drużynę tworzyli uczniowie, nauczyciele, absolwenci oraz przyjaciele naszej szkoły. W bieżącym sezonie”JEDYNKA” rywalizowała w III lidze. Od początku należeliśmy do wąskiego grona faworytów i jednego z głównych kandydatów do awansu. O przebiegu rywalizacji i naszych wynikach informowałem średnio raz w miesiącu. Jak zapewne pamiętają stali czytelnicy bloga w ostatniej kolejce ligowej moja drużyna poniosła pierwszą porażkę w sezonie. W jej efekcie spadliśmy w klasyfikacji na drugie miejsce, które gwarantuje nam udział w kolejnym sezonie w rozgrywkach II ligi. Zanim przystąpimy do kolejnego sezonu krótko podsumuję ten zakończony.

W bieżącej edycji rozgrywek w drużynie „JEDYNKA” zagrało w sumie 5 osób. We wszystkich meczach wystąpiła „żelazna para”: Michał Rawski i Paweł Pielak. Ja z uwagi na wycieczkę szkolna oraz kontuzję musiałem w kilku meczach pauzować. W tych spotkaniach zastąpił mnie dwukrotnie nasz uczeń Krzysztof Ciołek oraz jeden raz nasza Wybitna Absolwentka Dominika Rawska. Oprócz sukcesu drużynowego jaki odnieśliśmy wspólnie w tym sezonie nasi dwaj zawodnicy zanotowali także ważne osiągnięcia indywidualne. Michał Rawski z 64 zwycięstwami i tylko dwiema porażkami okazał się najskuteczniejszym graczem III ligi :D a nasza para deblowa Michał Rawski Paweł Pielak okazała się natomiast najlepszą w stawce drużyn III ligi. W całym sezonie odnieśli oni 18 zwycięstw ponosząc w tym czasie tylko cztery porażki. Na wczorajsze uroczyste zakończenie rozgrywek zarząd Stowarzyszenia Tenisa Stołowego Amatorów w Lublinie przygotował mnóstwo trofeów dla najlepszych. Stół z tymi pucharami i statuetkami wyglądał okazale i uginał się pod ich ciężarem.

Trofea LLTSA

Z tej puli znaczna część przypadła naszej drużynie i jej zawodnikom i wyglądała tak.

_20190509_233012

W zakończonym sezonie zawodników związanych z naszą szkołą było więcej niż tylko w „JEDYNCE”. Inny z naszych uczniów Gabriel Gałęzowski był zawodnikiem KTS Optima II , która zakończyła rozgrywki na 17 miejscu w IV lidze. Ze zmiennym szczęściem grało się w tym sezonie naszym absolwentom. Patryk Saba, który reprezentował drużynę o dźwięcznej nazwie Zielone Grądy Żalin II zajął z nią 9 miejsce w IV lidze. Trzech kolejnych: Jarosław Bądos, Paweł Szewczyk i Patryk Kisielewicz występowało w „ŚWIDNICZANCE”. Ich drużyna niestety zakończyła sezon na ostatnim (12) miejscu w II lidze i w kolejnej edycji zajmie nasze miejsce w niższej klasie. Najwyżej z naszych absolwentów sklasyfikowany został Paweł Michalec, którego „ASKO” walczyło o podium I ligi. Ostatecznie drużyna „ASKO” zakończyła rozgrywki na IV miejscu. W rozgrywkach widoczni byli także rodzice naszych byłych uczniów. W IV lidze na 11 miejscu uplasowała się drużyna „AGRO – MAX”, w której występował przez cały sezon p. Marek Kiciak ojciec Bartosza. W II lidze w ekipie „ARGO” grał p. Paweł Grochola ojciec innego Bartosza :)  Jego drużyna została sklasyfikowana na 10 miejscu w II lidze i po przegranym meczu barażowym została zdegradowana do ligi niższej. W tej samej II lidze grał ojciec naszych dwóch absolwentek Anety i Eweliny Chodon p. Dariusz. Występował on w drużynie „Ludwiniak” Ludwin, która zajęła 4 miejsce w II lidze. Na najwyższym poziomie rozgrywkowym występowało dwóch ojców naszych absolwentów. W drużynie www.pod50.pl grał p. Roman Chawryło ojciec Konrada. Jego drużyna zajęła 9 miejsce. Na wysokim 5 miejscu zakończyła rozgrywki drużyna „Ściegienny” Chodel, w której grał p. Dariusz Smaga ojciec Szymona. Przyznacie, że to imponująca grupa miłośników tenisa stołowego. Wszyscy bardzo często spotykamy się w salach, w których toczą się rozgrywki i wspominamy wspólne czasy lekcji, wyjazdów na zawody czy odbyte wywiadówki :D Być może w jubileuszowym roku naszej szkoły uda mi się zorganizować integracyjny turniej tenisowy dla uczniów, absolwentów, rodziców i nauczycieli. Pracuję nad tym.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge