Piłkarskie plany na najbliższe tygodnie

Na środę najbardziej nadaje się tematyka piłkarska i dziś właśnie będzie o futbolu.

U20

Dodatkowym argumentem na taki wybór są rozpoczynające się jutro XXII Mistrzostwa Świata U 20 w Piłce Nożnej. Lublin jest jednym z 6 polskich miast, które gościć będą reprezentacje 24 państw uczestniczących w tym turnieju. Jutro o godzinie 18,00 na „Arenie Lublin” w meczu grupy „A” spotkają się reprezentacje Tahiti i Senegalu. Podobno bilety jeszcze są. Warto pomyśleć o obecności na stadionie tym bardziej, że na to wydarzenie w imieniu władz Lublina zaprasza nasz nauczyciel p. Piotr Choduń.

Choduń U20

W naszym mieście zaplanowano 9 spotkań. Sześć z nich, to będą zmagania w grupach eliminacyjnych „A” i „C”. Oprócz jutrzejszego meczu w Lublinie można będzie obejrzeć spotkania pomiędzy Hondurasem i Nową Zelandia (24 V), Senegalem i Kolumbią (26 V), Hondurasem i Urugwajem (27 V), Kolumbią i Tahiti (29 V) oraz Norwegią i Hondurasem (30 V). W drugiej fazie rozgrywek odbędą się kolejne dwa spotkania (3 i 4 VI) i ostatni mecz w ramach ćwierćfinałów (11 VI). Uczestnicząca w turnieju reprezentacja Polski swoje mecze gra w Łodzi. Jutro przeciwnikiem Polaków w meczu otwarcia turnieju będą Kolumbijczycy, później (26 V) zmierzymy się z Tahiti i w ostatnim meczu eliminacyjnym (29 V) naszym rywalem będzie ekipa Senegalu. Teoretycznie istnieje szansa ujrzenia w Lublinie naszych piłkarzy w drugiej fazie rozgrywek ale to będzie oznaczało, że zajmiemy 3 miejsce w grupie a tego sami piłkarze, trener i kibice raczej by nie chcieli. Lepiej będzie zająć wyższą lokatę i mierzyć się z potencjalnie słabszymi rywalami. Jak będzie okaże się już niebawem. Trzymajcie kciuki za naszych. Zainteresowanych szczegółowym terminarzem odsyłam do stosownej zakładki na stronie FIFA: https://pl.fifa.com/u20worldcup/

Mistrzostwa Świata U 20 to nie jedyne wydarzenie piłkarskie, które czeka nas w najbliższym czasie. U nas w szkole powraca rywalizacja o „PUCHAR PODWALA”.

Puchar-Podwala-1-169x300

W wyniku rozegrania gier eliminacyjnych w turnieju pozostało 6 drużyn, które zgodnie z wcześniejszym kluczem utworzyły dwie grupy. Ich układ wyglądają następująco:

Grupa „A”: III CT, III AL i II FT.

Grupa „B”: II ET, II BL i IV FT.

Mecze drugiej fazy zaplanowaliśmy na czwartek 30 V. Kolejność gier przedstawia się następująco:

15,00 II ET vs II BL,

15,15 III AL vs II FT,

15,30 II BL vs IV FT,

15,45 III CT vs III AL,

16,00 II ET vs IV FT,

16,15 II FT vs III CT.

Do półfinałów awansują po dwie pierwsze drużyny z każdej z grup. Pary półfinałowe utworzą: 1 miejsce z gr. „A” – 2 miejsce z gr. „B” oraz 2 miejsce z gr. „A” i 1 miejsce z gr. „B”. Mecze półfinałowe, o III miejsce oraz wielki finał rozegrane zostaną 6 czerwca podczas Pikniku Szkolnego w ramach obchodów 70 – lecia Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie. Zainteresowanych proszę o takie zaplanowanie swoich zajęć, żeby bez przeszkód móc przystąpić do rozgrywek.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge