„PUCHAR PODWALA” w liczbach

Puchar Podwala 2019

Wychodząc z założenia, że w środę powinien być piłkarski temat, postanowiłem podsumować zakończone w ubiegłym tygodniu rozgrywki o „PUCHAR PODWALA”. Wyniki końcowe są wam znane więc nie będę ich powtarzał. Chcę natomiast zaprezentować nieco statystyk.

Do bieżącej edycji zgłosiło się 12 klasowych zespołów (I AL, I CT, I ET, I FT, II BL, II BT,  II CT, II ET, II FT, III AL, III CT i IV FT), z których do rywalizacji przystąpiło tylko 10. Klasy I AL i I FT z niewyjaśnionych przyczyn zrezygnowały z udziału. W rozgrywkach udział wzięły 62 osoby w tym dwie dziewczynyEmilia Kozak (III CT) i Eliza Lalak (III AL). 

W ramach rozgrywek grupowych oraz późniejszych faz turnieju rozegranych zostało 18 spotkań. Wszystkie mecze zakończyły się wynikiem bramkowym. Najmniej bramek padło w meczu II BT – III CT, który zakończył się wynikiem 1 : 1. Rekordowo zakończyły się natomiast mecze pomiędzy III AL i II BL (2 : 8) oraz II FT i III CT (1 : 9). W sumie we wszystkich meczach zawodnicy strzelili 92 bramki (!!!) co daje średnią 5,11 gola na mecz. Z 62 osób, które wystąpiły w meczach turniejowych aż 28 wpisało się na listę strzelców. Królem strzelców turnieju został Kacper Kopyciński (III CT), który strzelił 12 bramek. Tuż za nim z 10 trafieniami uplasował się Bartłomiej Banasiak (III AL). Na trzecim miejscu klasyfikacji strzelców znalazło się dwóch zawodników z 6 bramkami na koncie. Są to Piotr Rzeczycki (III CT) i Kacper Głazik. Z dwóch grających dziewcząt na listę strzelców wpisała się Emilia Kozak (III CT), która dwukrotnie pokonała bramkarza drużyny przeciwnej. W całym turnieju padła 1 bramka samobójcza. Najlepszym bramkarzem turnieju okazał się Artur Stępniak (III CT), który w sześciu spotkaniach tylko przepuścił jedynie 3 strzały przeciwników.

Strażnikami przestrzegania przepisów podczas turniejowych spotkań byli nasi aktualnie najbardziej doświadczeni sędziowie Ernest Kamiński i Artur Stępniak, nad których pracą czuwał ich mentor p. Robert Podlecki.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuje za udział, gratuluję wyników i zapraszam do kolejnej edycji „PUCHARU PODWALA” za rok.

Piotr Nizioł

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge