Puchar o krok

Słowo PUCHAR jest chyba jednym z najczęściej używanych przeze mnie w ostatnich wpisach. Tydzień temu zakończyły się nasze rozgrywki o „Puchar Podwala”, kilka dni wcześniej siatkarki zdobyły Puchar „Orlik 2019″, ja przywiozłem z Mistrzostw Polski Radnych puchar za 3 miejsce… Przyznacie, że trochę tych pucharów było.

Puchar Polski

Wczoraj nasz „Król Strzelców Pucharu Podwala”, Kacper Kopyciński, miał okazję zdobycia jeszcze jednego poważnego trofeum. Jego drużyna Hetman Zamość grała z Chełmianką finał Pucharu Polski na szczeblu Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.

Kacper Kopyciński.jpg 1

Foto: tomt „Kronika Tygodnia”

Mecz finałowy odbywał się na stadionie w Zamościu i po bardzo emocjonującej końcówce zakończył się wygraną Chełmianki 3 : 2. Jeszcze na 2 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry 2 : 1 prowadziła drużyna gospodarzy, w której od 70 minuty grał uczeń klasy III CT. Te dwie minuty wystarczyły jednak przyjezdnym do przeprowadzenia dwóch decydujących akcji i na długą zapadną w pamięć piłkarzy z Zamościa. Puchar przeszedł im koło nosa a wraz z nim premia w wysokości 40 000 z PZPN-u i 7000 z LZPN-u :( oraz prawo reprezentowania Lubelszczyzny w rozgrywkach centralnych. Wielka szkoda ale taki jest sport. Po meczu wymieniłem kilka uwag o tym spotkaniu z p. Tomaszem Kopycińskim, którego powinniście pamiętać z muzycznej obsługi naszego Pikniku Jubileuszowego 75 – lecia. Pan Tomasz kibicował oczywiście swojemu synowi i jego kolegom z drużyny. Stwierdził jednak, że Hetmanowi zabrakło w końcówce spotkania koncentracji i doświadczenia. Jego zdaniem Chełmianka zagrała natomiast konsekwentnie i z wiarą, że można odwrócić losy wydawać by się mogło przegranego meczu. Kacper jest jeszcze młodym zawodnikiem i kariera piłkarska dopiero przed nim. Jestem przekonany, że będę miał okazję napisać jeszcze wiele ciepłych słów na temat jego gry i osiągnięć, których mu z całego serca życzę.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge