Karol doceniony przez prezydenta Krzysztofa Żuka

Trwający sezon lekkoatletyczny to pasmo sukcesów zawodników AZS UMCS Lublin. W ubiegłym tygodniu zakończyły się Mistrzostwa Europy U 23 w szwedzkim Gavle oraz 30 Letnia Uniwersjada Neapol 2019, podczas których reprezentanci lubelskiego klubu sięgali po medale. Na uwagę zasługuje srebrny medal zdobyty podczas tej pierwszej z imprez w biegu na 110 metrów przez płotki przez Michała Sierockiego, który jest synem naszego byłego nauczyciela wychowania fizycznego. Wcześniej odbywały się krajowe zawody mistrzowskie w różnych kategoriach wiekowych. Podczas jednych z nich na podium stanął uczeń naszej szkoły Karol Jakubczak. Wspólnie z kolegami klubowymi Karol zdobył wicemistrzostwo kraju w sztafecie 4 x 400 podczas 73 PZLA Mistrzostw Polski U 20 rozgrywanych w Raciborzu. Sukcesy te zostały zauważone przez władze naszego miasta. Podczas miłej uroczystości w Trybunale Koronnym reprezentanci lubelskiego klubu wraz ze swoimi trenerami zostali uhonorowani listami gratulacyjnymi od Prezydenta Lublina p. Krzysztofa Żuka.

Karol Jakubczyk 2a

Foto: Franciszek Goszczyński „Dziennik Wschodni”

W imieniu prezydenta wyróżnienia wręczała jego zastępca p. Beata Stepaniuk – Kuśmierzak odpowiadająca w Lublinie za kulturę, sport i partycypację społeczną.

Karol Jakubczyk1

Karol trzeci od lewej, foto: Franciszek Goszczyński „Dziennik Wschodni”

Karolowi gratuluję sukcesów sportowych oraz otrzymanego wyróżnienia. Jeżeli ktoś zechce poznać szczegóły tej uroczystości, to proszę klikać w poniższy link:

https://www.dziennikwschodni.pl/sport/inne-dyscypliny/lekkoatletyka/lekkoatleci-azs-umcs-otrzymali-listy-gratulacyjne-od-prezydenta-lublina,n,1000246810.html

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge