I sprawa wyjaśniona :)

Przeglądając sportowe strony naszych lokalnych dzienników natknąłem się na przykrą informację o wycofaniu się z rozgrywek Ekstraligi Kobiet drużyny AZS PSW Biała Podlaska, w której jak być może pamiętacie występowała nasza absolwentka Kinga Niedbała.

Kinga Niedbała

Foto: Wojciech Szubartowski „Kurier Lubelski”

Powodem tej decyzji były oczywiście sprawy finansowe związane z występami na najwyższym szczeblu rozgrywek. Zarówno władze uczelni jak i miasta stwierdziły, że nie będą w stanie utrzymać drużyny w Ekstralidze :( Zmartwiłem się tą informacją bo oznaczała ona, że liczba drużyn elity kobiet z naszymi absolwentkami zmniejszy się z trzech: GKS Górnik Łęczna (Agata Guściora), KKS Czarni Sosnowiec (Dżesika Jaszek) i wspomniana ekipa AZS PSW Biała Podlaska (Kinga Niedbała) do dwóch. Miałem już pomysł, żeby wpisowi nadać tytuł „I co dalej?” Dzisiaj humor mi wrócił. Okazało się, że Kinga niedługo pozostawała bez klubu. Okazję szybko wykorzystała drużyna GKS Górnik Łęczna, która przygarnęła ją do siebie :) Obecnie jest ona z drużyną Mistrza Polski na obozie przygotowawczym na Litwie. Tam odbył się wczoraj mecz w ramach turnieju Amber Cup z … KKS Czarni Sosnowiec :D :D :D Na boisku zagrały przeciwko sobie tylko dwie nasze absolwentki: Dżesika i Kinga. Agata nadal leczy kontuzję. Mecz zakończył się wysoką wygraną Łęcznianek 4 : 1. Mam nadzieję, że w nowym sezonie będziemy mieli okazję oglądania wszystkich naszych absolwentek w meczach na najwyższym szczeblu rozgrywek. Wierzę też, że ich drużyny nadal będą stanowiły czołówkę ligową i włączą się do walki o tytuł mistrzowski.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge