„A po nocy przychodzi dzień…”

Ten cytat z przeboju Budki Suflera „Jest taki samotny dom” pasuje jak ulał do ostatnich wyników drużyn związanych z naszą szkołą: KS Hetman Zamość oraz GKS Górnik Łęczna, ale ten w wydaniu kobiecym. W minionym tygodniu opisywałem niestety porażki tych ekip w rozgrywkach III ligi oraz w eliminacjach do UEFA Women’s Champions League. Kończący się weekend okazał się już zupełnie inny. Zarówno panie z Łęcznej jak i panowie z Zamościa wygrali kolejne mecze ligowe.

GKS Górnik Łęczna

Na inaugurację nowego sezonu obrończynie tytułu mistrzowskiego powetowały sobie ostatnie niepowodzenie z Enschede i pokonały Mitech Żywiec aż 6 : 0 !!! Niestety w tym meczu nie zobaczyliśmy na boisku naszych absolwentek :(  Agata Guściora jeszcze nie jest gotowa do gry po kontuzji odniesionej wiosną, a Kingi Niedbały zabrakło w składzie swojej drużyny na to spotkanie. Mam nadzieję, że to sytuacja przejściowa i już w następnym spotkaniu przeciwko GKS Katowice (24 VIII) będziemy mieli komu kibicować.

Hetman logo

W trzeciej kolejce III ligi swoje pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach odniosła drużyna Kacpra Kopycińskiego (od września IV CT  :) ) i Rafała Kursy. Obydwaj znaleźli się w wyjściowym składzie na mecz z Podhalem Nowy Targ (2 : 1). Kacper rozegrał w całości I połowę, Rafał natomiast zaliczył spotkanie w pełnym wymiarze czasowym. Obydwaj mieli okazję do strzelenia bramek. Kacper w 11 minucie przestrzelił z niewielkiej odległości, Rafał w II połowie próbował strzelić głową ale piłka minimalnie minęła bramkę rywali. Jestem przekonany, że wkrótce doczekamy się gola jakiegoś „Podwalaka” na trzecioligowych boiskach. Kolejna okazja nadarzy się również 24 sierpnia w Wólce Pełkińskiej w spotkaniu z tamtejszą Wólczanką. Trzymam kciuki.

PS W uzupełnieniu informacji z Ekstraligi kobiet chcę poinformować, że drużyna Czarni Sosnowiec, w której występuje Dżesika Jaszek trzecia nasza absolwentka na tym poziomie rozgrywek, pokonała na wyjeździe PSWZ Wałbrzych 2 : 1. Dżesika rozegrała całe spotkanie w barwach swojej drużyny. To był udany weekend :)