Sposób na szkolny ścisk

20,14

Najpierw obejrzę mecz Polek z Niemkami na ME w siatkówce, później zdradzę sposób na panujący w szkole ścisk po zdublowanym roczniku.

23,03

Mamy półfinał Mistrzostw Europy !!! Polki po wygranej z Niemkami 3 : 2 lecą na dalszą część turnieju do Ankary. Trzymamy kciuki, a ja w dobrym humorze napiszę o sposobie na szkolny ścisk.

23,44

Oglądając mecze żeńskiej reprezentacji Polski w siatkówce podczas trwających Mistrzostw Europy, zawsze wspominam swoje lata liceum. Wszystko za sprawą asystenta selekcjonera reprezentacji Polski, Waldemara Kawki, który jest moim kolegą z tamtych czasów. Chodziliśmy do równoległych klas i mieliśmy razem WF.

sztab trenerski

Foto: Polsat Sport. Asystent selekcjonera pierwszy z lewej

Mieszkaliśmy po sąsiedzku. Ja na III, Waldek na IV piętrze i chyba dlatego, że patrzył na świat z wyższej perspektywy został najpierw zawodnikiem, a później trenerem siatkówki :) Początki jednak nie zapowiadały takiego scenariusza…

Nasza ekipa z LO

Nasza ekipa z mistrzostw szkoły. Ja jako kapitan stoję pierwszy z lewej, przyszły asystent selekcjonera reprezentacji Polski czwarty z lewej.

Po tym krótkim wspomnieniu czas na obiecany sposób radzenia sobie z tłokiem. Jak wiecie reforma systemu oświaty dotarła w końcu do naszej szkoły i możemy na własnej skórze przekonać się jak wygląda w praktyce. Na pierwszy rzut oka widać duży ścisk na korytarzach podczas przerw. W salach lekcyjnych daje się to jeszcze jakoś poupychać, bo ilość ławek i krzesełek jest wystarczająca. Gorzej bywa czasami podczas lekcji WF, gdyż sala gimnastyczna nie jest z gumy i trudno w niej pomieścić cztery czy pięć grup ćwiczących. Najlepszym sposobem na uniknięcie takiej sytuacji jest wyjście na boisko. Korzyści z tego mogą być liczne. Po pierwsze można pełną piersią pooddychać świeżym powietrzem. Po drugie ulubione gry można organizować na większym boisku. Po trzecie można napawać się pięknym widokiem Zamku Lubelskiego i Starego Miasta. Kolejną korzyścią jest hartowanie organizmu. No i tak dochodzimy do kwestii unikania ścisku, który zdarza się podczas lekcji w sali gimnastycznej. Dzisiaj jako pierwsza w tym roku szkolnym na nasze szkolne boisko wyszła pod moją opieką klasa IV ET. Chłopaki oczywiście chcieli rozpocząć sezon piłkarski. Na inaugurację drużyna Pawła Wojnarskiego pokonała 10 : 3 (!!!) ekipę Irka Weremko. Pierwszą bramkę w sezonie strzelił Norbert Uniłowski, który wykazał się dzisiaj instynktem strzeleckim niczym Robert Lewandowski i Krzysztof Piątek razem wzięci i skompletował potrójnego hattricka :D :) :P Dla mniej wtajemniczonych w piłkarski żargon wyjaśnię, że Norbert zdobył 9 goli !!! Jedynego, który nie był jego autorstwa, strzelił dla drużyny Karol Sugier. W ekipie pokonanych trzy bramki czyli klasycznego hattricka ustrzelił kapitan - Irek Weremko. Po tych piłkarskich emocjach na boisko wyszła klasa III ET pod opieką p. Jarosława Muchy p. Roberta Rachwała. Jak możecie zauważyć na poniższych zdjęciach, taka forma zajęć bardzo podobała się uczestnikom. Warto powtarzać to w innych klasach. Gorąco polecam dopóki pogoda pozwala. 

1

Pierwsze kopnięcie piłki w sezonie 2019/2020

2

Widowiskowa obrona Karola Sugiera po dośrodkowaniu z rzutu rożnego

4

Efektowna cieszynka Norberta Uniłowskiego po kolejnym golu

3

Po tym kontrataku zapoczątkowanym przez Sylwka Stefaniaka swojego hattricka zaczął kompletować Irek Weremko, który pewnym krokiem zmierza w kierunku bramki przeciwnika :)

5

Motorowi przydałby się taki snajper :D Może warto zadzwonić do prezesa Perły Borzechów ;)

W dzisiejszym meczu oprócz wspomnianych w opisach zdjęć chłopaków grali ponadto: Karol Wołoszyn, Piotrek Piasecki i Grzegorz Poleszak. Fotografie są autorstwa Mikołaja Sikory.

Na zakończenie jeszcze kilka fotek z lekcji w klasie III ET, które wykonałem osobiście.

6 7 8

LEPIEJ MIEĆ NAD SOBĄ CHMURY NIŻ OBIJAĆ SIĘ O MURY !!!

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge