Ekipa na 5

Dawno nie było nic o bieganiu. Na szczęście jesienny sezon biegowy zbliża się wielkimi krokami i myślę, że będzie coraz więcej okazji pisania o naszych biegaczach. Takim prognostykiem tych zbliżających się wydarzeń był niedzielny bieg charytatywny pod nazwą Poland Business Run.

Logo Poland Business Run

Odbywa się on równocześnie w wielu polskich miastach i ma formę rywalizacji zespołów pięcioosobowych. Dochód z tego biegu zasila konto fundacji o nazwie takiej samej jak bieg, która w celach statutowych ma niesienie kompleksowej i profesjonalnej pomocy osobom z niepełnosprawnościami narządu ruchu, pomoc w ich aktywizacji oraz niwelowanie barier społecznych a także pomoc osobom zagrożonym amputacją. Przyznacie, że cel jest słuszny. Beneficjentem tegorocznej edycji biegu w Lublinie jest 10 letni Oskar Wojciechowski, który urodził się z zespołem wad wrodzonych, a wieku 2 lat amputowano mu lewą nóżkę na wysokości kolana. Dochód z niedzielnego biegu ma wspomóc zakup nowej protezy, z której Oskar po prostu wyrósł. We wczorajszym biegu uczestniczyła Drużyna Oskara, której składzie biegł nasz nauczyciel p. Robert Podlecki. Oprócz niego w ekipie znalazł się jego brat Marek,nasz dobry znajomy Marek Mirosław oraz przyjaciele tej trójki p. Daniel Osiński p. Filip Celejowski. 

Drużyna Oskaraa

Trasa niedzielnego biegu liczyła 5 x 3,5 kilometra i prowadziła spod Centrum Spotkania Kultur w kierunku Ratusza, później ul. Swiętoduską, Zieloną, dookoła Placu Litewskiego z powrotem na Krakowskie Przedmieście i dalej na Al. Racławickie z „nawrotką” przy końcu Ogrodu Saskiego ze strefami zmian i metą przy CSK. Każdy z członków sztafety miał do pokonania taką samą rundę.

Trasa Poland Business Run

W gronie 120 zespołów Drużyna Oskara spisała się na przysłowiową PIĄTKĘ :)  

Drużyna na 5 A

Wyniki Poland Business Run w Lublinie.png 1

Składam gratulacje i jednocześnie kieruję wielkie słowa uznania dla całej ekipy za udział w biegu i swój wkład w szczytny cel. Jestem dumny, że osobiście znam ponad połowę tej zacnej drużyny, a będę zaszczycony kiedy poznam p. Daniela i p. Filipa.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge