Przyszli uczniowie Grabskiego ???

Dobra polityka rekrutacyjna szkoły to połowa jej sukcesu. Pokazał to dobitnie ostatni nabór w którym uczestniczyły zdublowane roczniki kandydatów do szkół średnich. Na tym polu nasza szkoła wypadła całkiem okazale. Wiele szkół nie osiągnęło takiego wyniku. Jest to efektem wychodzenia naprzeciw potrzebom edukacyjnym ale także dobrze zaplanowanej akcji promocyjnej. Nasi nauczyciele i uczniowie wykazywali i ciągle wykazują wielką inwencję w tym zakresie. Wystarczy, że wspomnę o udziale w Targach Edukacyjnych, organizację Dni Otwartych czy wizyty w gimnazjach. Istotnym elementem tych działań był zawsze aspekt sportowy. Po wygaszeniu gimnazjów ten ostatni element promocji przestał być aktualny. Teraz trzeba będzie przyglądać się szkołom podstawowym i tam sięgać po „narybek”. Początki tego już się dzieją, a sport nadal pozostaje bardzo istotnym elementem wspomnianego procesu. Dobrą okazją do promocji szkoły i zainteresowania jej ofertą edukacyjną będą zawody w ramach Współzawodnictwa Sportowego Szkół Miasta Lublin, które w tym roku szkolnym będę miał okazję  organizować w imieniu Szkolnego Związku Sportowego. Pierwsze takie zawody odbyły się dzisiaj na Stadionie Lekkoatletycznym, a były nimi kultowe „Czwartki Lekkoatletyczne”.

1

W pierwszej tegorocznej edycji tej rywalizacji uczestniczyły dzieci z kilku lubelskich szkół podstawowych. Podczas dzisiejszej inauguracji nie byłem osamotniony. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał p. Piotr Choduń, który jako radny miejski oraz członek Komisji Oświaty i Wychowania, a także Komisji Sportu, Turystyki i Wypoczynku przywitał uczestników oraz rozdał wszystkim pamiątkowe dyplomy za udział.

2 3 4 5

W programie zawodów były konkurencje techniczne (skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową) oraz biegowe (60 m, 300 m, 600 m i 800 m). W każdej z nich toczyła się bardzo zacięta rywalizacja o każdy centymetr czy ułamek sekundy.

7 9a8 6 6b 6a

Każdy z uczestników mógł się sprawdzić w jednej konkurencji technicznej i w jednej biegowej. Dla najlepszych organizatorzy przygotowali pamiątkowe medale i dyplomy. Wśród startujących nie zabrakło multimedalistów. Kolejne takie zawody już za tydzień.

10

11

Kto wie czy w tym gronie nie ma przyszłych „Podwalaków” :)

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge