Nie siedź w domu, idź na mecz …

Taki tytuł już kiedyś nadałem jednemu ze swoich wpisów. Było to 7 czerwca 2018 roku gdy was zachęcałem do zaangażowania się w wolontariat sportowy. Dzisiaj pomyślałem sobie, że powtórzę go w nieco innym kontekście, takim bardziej dosłownym. Zupełnie niespodziewanie, dzięki mojemu przyjacielowi p. Piotrowi Choduniowi, który zadzwonił do mnie i złożył mi propozycję nie do odrzucenia,  znalazłem się wieczorem w hali MOSiR na meczu inaugurującym udział siatkarskiej drużyny LUK Politechnika Lubelska w rozgrywkach Krispol 1. Liga, która jest zapleczem PlusLigi.

1

Oglądając te emocjonujące zawody, które zakończyły się minimalnym zwycięstwem gości 3 : 2 uświadomiłem sobie jak wiele ciekawych imprez sportowych odbywa się w naszym mieście w każdy weekend. Na najwyższym poziomie rozgrywkowym mamy przecież rugbistów KS Budowlani Lublin z naszymi uczniami i absolwentami w składzie; MKS Perła Lublin - aktualny, 21- krotny Mistrz Polski w piłce ręcznej kobiet; Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin - 8 w Basket Lidze Kobiet w minionym sezonie; TBV Start Lublin - 10 drużyna ubiegłego sezonu Energa Basket LigiSPEED CAR Motor Lublin, który w pierwszym swoim sezonie w żużlowej PGE Ekstralidze zapewnił sobie start w kolejnym na tym poziomie rozgrywek; Tytani Lublin grający w Lidze Futbolu Amerykańskiego. Na zapleczu najwyższych lig grają wspomniani siatkarze LUK Politechnika Lubelska; futsaliści AZS UMCS Lublin czy piłkarki ręczne MKS AZS UMCS Lublin. Dodając do tego grona drużyny różnych dyscyplin grające w niższych ligach oraz sporty indywidualne takie jak lekkoatletyka , pływanie, tenis stołowy czy przeróżne sporty walki okazuje się, że mamy w Lublinie bardzo dużo możliwości oglądania wielu ciekawych imprez na wysokim poziomie. Na część z nich można wejść za zupełną darmochę lub po uiszczeniu symbolicznej opłaty za bilet. Te w ramach profesjonalnych lig już trochę kosztują ale uczniowie zawsze mogą liczyć na bilety ulgowe. Wybierzcie się kiedyś na jakiś mecz na żywo a nie pożałujecie. Zobaczycie, że to zupełnie coś innego niż oglądanie sportu w TV. Będę starał się pomóc wam w wyborze jakiegoś wydarzenia zamieszczając w każdy piątek (jak nie zapomnę ;) ) informacje o planowanych na weekend imprezach sportowych. Jako uzupełnienie tekstu proponuję tych kilka fotek z dzisiejszego meczu, na których was nie ma a wolne miejsca czekają. Zachęcam do ich zajęcia :) :D :)

2 3 4 5

PS Dodam jeszcze, że ruszając się z Lublina na niewielką odległość można zobaczyć najlepsze piłkarki nożne w kraju z GKS Górnik Łęczna, wśród których jest kilka naszych absolwentek oraz najlepszych piłkarzy ręcznych, którzy przyjeżdżają na mecze do Puław z tamtejszym KSPR „Azoty – Puławy”.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge