Biegacze też wygrywali

Kończący się weekend w wykonaniu naszych uczniów, absolwentów i nauczycieli, to nie tylko tenis stołowy. Aktywnie spędzili go także biegacze, a właściwie dwóch. Pierwszym z nich jest nasz uczeń Karol Jakubczak, który zaliczył fantastyczny start w anonsowanej przeze mnie przed tygodniem Mili Pamięci Ofiar Komunizmu będącej częścią Biegowej Triady Pamięci. W sobotnim biegu na dystansie mili olimpijskiej (1609 m) rozgrywanym w Ogrodzie Saskim, Karol okazał się zdecydowanie najlepszy spośród uczniów szkół ponadpodstawowych. Serdecznie gratuluję i liczę na udany występ podczas zbliżającej się Licealiady w biegach przełajowych.

Karol Jakubczak1

foto: https://www.facebook.com/karol.jakubczak.94

Innym biegaczem, który ten weekend również zaliczy do udanych jest nasz wybitny absolwent Adam Świrgoń. Adaś z powodzeniem biegał zarówno w sobotę jak i w niedzielę. Na początek weekendu uczestniczył w 8 Biegu Zająca. Oto krótka relacja  samego zainteresowanego, którą znalazłem na jego koncie „facebookowym”.

„8 Bieg Zająca za nami. Najpierw był bieg dla niepełnosprawnych na 2 km, w którym jako wolontariusz biegłem koło Michała. Michał okazał się być bardzo szybkim zawodnikiem dobiegając na metę jako pierwszy (aż ciężko mi było za nim nadążyć). Potem przyszedł czas na biegi na 5 i 10 km. Ja obstawiłem 5 km, żeby zostawić trochę sił na jutrzejszy Bieg Przez Most.”

Bieg zająca1

Foto i tekst: https://www.facebook.com/adam.swirgon

W niedzielę Adaś uczestniczył we wspomnianym przez siebie Biegu Przez Most. Tutaj także posłużę się jego kontem i zacytuję naszego absolwenta:

„No i po biegu. Przebiegnięcie 10 km w 33:20 dało mi dzisiaj 5 miejsce w Biegu Przez Most. Za rok trzeba będzie to poprawić”.

Bieg Przez Most1

Foto i tekst: https://www.facebook.com/adam.swirgon

Adaś w zielonej bluzie gościnnie :D na drugim stopniu podium. Gratulacje !!!

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge