Chłopaki na medal !!!

Dzisiejszymi biegami przełajowymi zainaugurowana została rywalizacja w ramach Licealiady. Tradycyjnie odbyły się one w wąwozie na Kalinowszczyźnie.

1

Tegoroczna formuła była nieco inna niż dotychczasowe. Organizatorzy postanowili w trakcie jednego biegu rozegrać aż trzy konkurencje: indywidualne, drużynowe i sztafetowe biegi przełajowe. Nie będę tłumaczył jak to miało wyglądać w praktyce, bo mógłbym was zanudzić opisem na miarę tych, które pewnie znacie z powieści „Nad Niemnem” ;) Nowością był także elektroniczny pomiar czasu, który miał umożliwić sprawny przebieg rywalizacji. Jak to się jednak zdarza zawiłości regulaminowe oraz technika spłatały organizatorom figla :D O ile nie było kłopotów z ustaleniem indywidualnej klasyfikacji, to z tą drużynową czy w odniesieniu do sztafet, to już tak.

3

Każdy uczestnik zawodów musiał zamocować na swoim obuwiu specjalnego czipa

4

Profesjonalny montaż :) zademonstrował Karol Jakubczak

Wypada przypomnieć, że nasza męska reprezentacja broniła tytułu mistrzowskiego wywalczonego przed rokiem. Czy im się to udało tego nie wie nikt. Okaże się to chyba jutro po dokładnej analizie wyników oraz zgłoszeń. Możliwości są dwie. Obronimy tytuł lub w najgorszym przypadku zajmiemy drugie miejsce. Dwa z tych pucharów poniżej, za wynik drużyny oraz sztafety, będą nasze.

2

Te z pierwszego rzędu są większe :D

Takich problemów jak z klasyfikacjami zespołowymi nie było w rywalizacji indywidualnej. I tutaj mam świetne wiadomości. Podium w kategorii chłopców w 2/3 było nasze !!! Po bardzo dobrym starcie Karolowi Jakubczakowi udało się przedrzeć na czoło stawki i  ukończyć zawody na II miejscu. Tuż za nim finiszował drugi z naszych zawodników, Dominik Pioś. Obydwu wyprzedził zawodnik z Zespołu Szkół Budowlanych, który wyczynowo trenuje biegi średnie i osiąga w nich spore sukcesy.

5

Karol na czele stawki, foto: https://www.facebook.com/WspolzawodnictwoSportoweLublin/

6

Dzisiejsze podium,

foto: https://www.facebook.com/WspolzawodnictwoSportoweLublin/

Skład drużyny chłopców: Jakub Bednarczyk, Cezary Górza, Wiktor Harasymiuk, Jakub Horbowski – Zaranek, Karol Jakubczak, Kacper Kopyciński, Dominik Pioś, Karol Różycki, Paweł Siedlecki i Jakub Wierzchowski.

Startujące w dzisiejszych zawodach nasze zawodniczki nie zaliczały się do grona faworytek. W dużej mierze były to uczennice klas pierwszych, które dopiero w przyszłości mogą pokusić się o jakieś spektakularne wyniki.

7

Nasze dziewczęta w charakterystycznych biało – czerwonych koszulkach,

foto: https://www.facebook.com/WspolzawodnictwoSportoweLublin/

Dzisiaj najlepsze z naszych ukończyły bieg w okolicach 25 miejsca. Jak tylko wyniki zostaną opublikowane, to uzupełnię dzisiejszy wpis. Wszystkim naszym GRATULUJĘ!!!

Skład drużyny dziewcząt: Malwina Chlebowska, Julia Drozdowska, Oliwia Kłębokowska, Natalia Marcinek, Weronika Motyl, Weronika Pięta, Ewelina Plak, Aleksandra Robak, Minika Tymoszuk i Milena Zarzyka.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge