Bywało lepiej…

Jak co tydzień przeglądając wyniki weekendowych zmagań sportowych na przeróżnych arenach szukam śladów naszych uczniów, absolwentów i nauczycieli. Ten tydzień nie należał do tych szczególnie udanych. Indywidualnie najlepiej zaprezentował nasz absolwent Patryk Saba, który w ogólnopolskim turnieju tenisa stołowego osób niepełnosprawnych w Radomiu zajął III miejsce :)

Patryk Saba.jpg 2

Foto: https://www.facebook.com/patryk.saba.5?__tn__=%2CdC-R-R&eid=ARAhdd_CbzoR8h80tNHDARhelJm7-wmL-BsGOwQXw-E3wkO-4wnPb9JqDJIeF_NvCoRYaMbtT9ZVAoI6&hc_ref=ARSzxq27m5kUlJ8KiTojB929or6frUV_EGzqU-08-NLHt7gIh4LXIrN7AmkGfAOQ5w8&fref=nf 

Nieco gorzej zaprezentował się inny nasz absolwent Bartosz Pieślak, który w Biegu Nieustraszonych zajął miejsce tuż za podium :|

Bartosz Pieślak.jpg 14

Foto: Łukasz Kaczanowski – Kurier Lubelski

Bartosz z numerem 14 na policzku

Indywidualnie startowałem także ja :) Mój udział w II Turnieju Klasyfikacyjnym w ramach Amatorskich Lig Lublina był lepszy niż podczas inauguracji cyklu przed tygodniem, ale dwa zwycięstwa i dwie porażki, to nie jest szczyt moich oczekiwań i możliwości. Mam nadzieję, że w miarę upływu sezonu moja forma będzie rosła i stosunek wygranych do przegranych będzie na plus jak wszystko ostatnio dookoła ;)

AML.jpg 2

W grach zespołowych najlepiej spisała się żeńska drużyna UKS Widok SP 51 Lublin, która w meczu II ligi pokonała na wyjeździe UKS Hetmanki Włoszczowa 4 : 1 !!! Cały mecz rozegrała nasza absolwentka Wiktoria Dymowska.

Włoszczowa vs Widok.jpg 2

Foto: https://www.facebook.com/Widok-Lublin-Kobiety-1145504142202042/

W kolejnym meczu Ekstraligi Rugby drużyna KS Budowlani Lublin grała na wyjeździe z Lechią Gdańsk. Spotkanie zakończyło się wygraną Gdańszczan 33 :7. Nigdzie nie znalazłem szczegółowej relacji z meczu i nie mogę ze stuprocentową pewnością powiedzieć, który z naszych absolwentów czy uczniów grał w tym spotkaniu. Wiem tylko tyle, że Gabrysia Brożka zwolniłem z ostatniej godziny WF, żeby zdążył się spakować i dotarł na czas na miejsce zbiórki. Jak kolejne wyniki będą takie jak ten z ostatniego weekendu, to go więcej nie puszczę :P Ze zdjęć publikowanych na stronie Polskiego Związku Rugby wiem jeszcze, że w meczu wystąpił inny nasz uczeń Paweł Siedlecki oraz absolwent Oskar Rudziński. Oskar miał także swoje przysłowiowe „5 minut” podczas pomeczowej konferencji prasowej. Jego „parcie na szkło” przewidziałem już jakiś czas temu :)

Rudziński

Oskar Kiedyś…

Oskar na konferencji.jpg 2

Oskar teraz… Foto: KwiatkowskiFoto, www.pzrugby.pl

Grała także III liga piłkarska, w której występuje Hetman Zamość, w którego składzie grają: nasz uczeń Kacper Kopyciński oraz absolwent Rafał Kursa. Przeciwnikiem Hetmana w minionej kolejce była Siarka Tarnobrzeg. Mecz odbył się w „stolicy polskiej siarki” i zakończył się wygraną gospodarzy 2 : 0 :( Rafał rozpoczął spotkanie w podstawowym składzie i grał do 70 minuty, Kacper pojawił się na boisku w samej  końcówce meczu.

Mam nadzieję, że kolejny weekend będzie bardziej udany dla „Podwalaków”.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge