Ze zmiennym szczęściem

Ostatni przegląd wydarzeń piłkarskich z udziałem naszych uczniów i absolwentów robiłem już jakiś czas temu. Pomyślałem więc, że warto zobaczyć co się działo na boiskach zanim drużyny rozpoczną przerwę w rozgrywkach. Zacznę od piłki nożnej kobiet, bo tutaj mamy swoje przedstawicielki na zdecydowanie wyższym szczeblu rozgrywek niż u mężczyzn.

EKSTRALIGA KOBIET

Ekstraliga Kobiet rozegrała 9 kolejkę spotkań. Broniące tytułu piłkarki GKS Górnik Łęczna miały w ten weekend daleki wyjazd do Wrocławia na mecz z AZS-em.

GKS Górnik Łęczna

Spotkanie zakończyło się wygraną obrończyń tytułu 4 : 0 !!! Jak już wiele razy pisałem Agata Guściora pojawi się na boisku dopiero wiosną przyszłego roku. Pod jej nieobecność mamy w Górniku jeszcze tylko Kingę Niedbałę. Tym razem nasza absolwentka całe spotkanie przesiedziała na ławce rezerwowych. Po tym spotkaniu GKS Górnik Łęczna zajmuje drugie miejsce w tabeli mając 1 pkt starty i rozegrane jedno spotkanie mniej niż przewodzący w tabeli KKP Medyk Konin.

Czarni Sosnowiec

W innym spotkaniu Ekstraligi Kobiet panie z KKS Czarni Sosnowiec z Dżesiką Jaszek w składzie grały na wyjeździe z UKS SMS Łódź i wygrały 1 : 0. Nasza absolwentka rozegrała całe spotkanie a jej drużyna zajmuje obecnie piąte miejsce w tabeli.

II LIGA KOBIET

Widok Lublin

Lublinianki z klubu UKS Widok SP 51 Lublin grały tym razem na boisku rywalek z Iskrą Brzezinka KKPN i przywiozły z tego wyjazdu komplet punktów po skromnej wygranej 1 : 0. Z naszych absolwentek tym razem w składzie znalazła się tylko Wiktoria Dymowska, która rozegrała mecz w pełnym wymiarze czasowym. Po tej wygranej podopieczne trenera Piotra Rodaka zajmują drugie miejsce w tabeli tracąc 3 punkty do prowadzącej Prądniczanki Kraków, mając rozegrany o jeden mecz mniej.

Druga z lubelskich drużyn występująca na tym poziomie rozgrywek KKP Unia tym razem pauzowała.

III LIGA KOBIET

Na tym szczeblu rozgrywek znajome nazwiska można spotkać aż w 4 drużynach: MOSiR Lubartów, Perły Lublin, LKS Wierzchowiska i KKP Unia II Lublin.

MOSiR LubartówVSPerły Lublin

W minionej kolejce te dwie pierwsze drużyny grały przeciwko sobie i krzywdy sobie nie zrobiły :D Mecz zakończył się remisem 2 : 2 a w składach obydwu ekip pojawiły się w II połowie Andżelika Stefaniak (MOSiR) Edyta Bielak (Perły). 

Grające w tej lidze KKP Unia II Lublin LKS Wierzchowiska wysoko przegrały swoje mecze. Unia na wyjeździe z Iskrą Krzemień 0 : 4 a LKS u siebie 0 : 6 z rezerwami GKS Górnik Łęczna. W obydwu tych spotkaniach nie pojawiły się nasze absolwentki. Pewnie dlatego ich drużyny przegrały ;)

Tyle o rozgrywkach kobiecych. Teraz kilka zdań o  dokonaniach piłkarskich naszych uczniów i absolwentów. W tej rywalizacji nie mam aż tylu dobrych wiadomości.

III LIGA

Na tym poziomie rozgrywkowym swoich przedstawicieli mamy w Hetmanie Zamość.

Hetman Zamość

Niestety dobra passa beniaminka skończyła się jakiś czas temu i regres trwa nadal. W 13 kolejce Zamościanie przegrali 0 : 2 z Wisłoką Dębica tracąc dwie bramki w ostatnich minutach spotkania, które Hetman kończył w dziewiątkę po dwóch czerwonych kartkach :( Niestety jedną z nich zobaczył nasz uczeń Kacper Kopyciński. Drugiego z naszych, Rafał Kursy, tym razem nie było w składzie meczowym zamojskiej drużyny.

KLASA OKRĘGOWA

W tej lidze mamy kilku „Podwalaków”. W Orionie Niedrzwica Duża grają: Piotr Baran oraz Rafał Jaśkowiaka w GKS Niemce: Sławomir Latek Ireneusz Majewski. Los skojarzył te dwie drużyny w rozegranej w miniony weekend ligowej kolejce.

Orion Niedrzwica Duża logoVSGKS Niemce

Mecz na stadionie w Niedrzwicy zakończył się wygraną gości 2 : 0 a jedną z bramek zdobył w 2 minucie spotkania Sławomir Latek. Pozostali nasi absolwenci znaleźli się w składach swoich drużyn na to spotkanie.

KLASA A

Tutaj także mamy swoich przedstawicieli w kilku klubach.

Trawena Trawniki

Trawenie Trawniki grają nasi absolwenci Szymon Bancerz oraz Gabriel Parada. Obydwaj wystąpili w przegranym 0 : 3 meczu przeciwko Piaskovii Piaski.

Po jednym absolwencie występuje natomiast w Perle Mełgiew oraz w Oleśni Oleśniki.

Perła Mełgiew3VSOleśnia Oleśniki

Te dwie drużyny zmierzyły się w bezpośrednim meczu minionej kolejki. Spotkanie  zakończyło się remisem 2 : 2, ale milej będzie wspominał je grający w Oleśni Witold Niezbecki, który pokonał strzegącego bramki Perły Przemka Hajkowskiego. Ciekawe czy obydwaj mają świadomość, że ukończyli tę samą szkołę tylko w odległych czasach. Tym większa zasługa Witka, który pomimo upływającego czasu nadal trzyma formę :D

Tyle o wynikach spotkań piłkarskich, w których mogłem odszukać znajome nazwiska. Mam nadzieję, że następna kolejka będzie bardziej udana dla nich. Wszystkim piłkarkom i piłkarzom życzę samych zwycięstw i zaufania swoich trenerów.

Piotr Nizioł

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge