Sportowy weekend w Lublinie

Do tego nie trzeba żadnych zapowiedzi. W dzień 1 listopada wszyscy idziemy na cmentarze odwiedzać groby bliskich i znajomych. Różnie to z tym bywa. Nieliczni ograniczają si e do nekropolii w miejscu swojego zamieszkania, ale większość wyjeżdża w Polskę, nawet w najodleglejsze jej zakątki. Wszystko jednak ma swój kres i każdy w końcu wróci do swojego domu. Co zatem robić w ten zbliżający się weekend? Postaram się w skrócie przedstawić propozycje na sportowe jego spędzenie.

Piłka ręczna

Najważniejszym wydarzeniem sportowym zbliżającego się weekendu będzie z pewnością mecz MKS Perła Lublin w ramach Ligi Mistrzów z CSM Bukareszt. Spotkanie zaplanowano na niedzielę w hali „Globus”. Początek o godzinie 18,00.

Piłka nożna

Trzecioligowy Motor Lublin gra tym razem u siebie. W sobotni wieczór, dokładnie o 17,00 rozpocznie się mecz z Wisłoką Dębica. Kto ma chęć obejrzeć to spotkanie, to zapraszam na „Arenę Lublin”.

Druga z lubelskich drużyn, Lublinianka, w sobotę także rozegra mecz na swoim boisku. Przeciwnikiem będzie wicelider IV ligi Huragan Międzyrzec Podlaski. Początek meczu na Wieniawie zaplanowano na godzinę 14,00.

Z pary naszych żeńskich drugoligowych drużyn u siebie zagra KP Unia Lublin. Przeciwnikiem Lublinianek będzie drużyna UKS Hetmanki Włoszczowa. Mecz odbędzie się w niedzielę na bocznym boisku „Areny Lublin”. Początek o godzinie 11,00.

Tenis stołowy

Występujące w II lidze mężczyzn drużyny Sygnału Meblohurt II Lublin oraz ATS Akanza Lublin wystąpią w swoich salach. Sygnał w niedzielę w sali klubowej w hali MOSiR zmierzy się z KS CFiKS I Bełżyce, a ATS w sali SP 27 przy ul. Maszynowej 2 zagra z Żaczkiem I Fajsławice. Godziny rozpoczęcia podam po ich ustaleniu.

To tyle co udało mi się ustalić. Oprócz kibicowania naszym drużynom zachęcam także do podejmowania działań sportowych we własnym zakresie dopóki w miarę dopisuje pogoda. Zamiast siedzieć w domu można jeszcze pospacerować, pobiegać czy pojeździć na rowerze. Zachęcam.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge