Błyskawiczny przegląd piłkarski

Stało się już taka moją tradycją, że jak nic się nie dzieje w sporcie szkolnym z udziałem naszych reprezentacji, to szukam ratunku w rozgrywkach piłkarskich kobiet i mężczyzn. Na różnych poziomach gra wielu naszych uczniów oraz absolwentów. W kilku zdaniach postaram się przybliżyć ich dokonania w miniony weekend.

ROZGRYWKI KOBIECE

II liga

Z uwagi na zbliżający się mecz reprezentacji Polski z Hiszpania w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy nie grała Ekstraliga Kobiet. Rozgrywki toczyły się natomiast w niższych ligach.

Widok Lublin

Walczące na II froncie piłkarki UKS Widok SP 51 Lublin grały tym razem  w Sobolowie z miejscowym Naprzodem i wróciły z tego wyjazdu z wysokim zwycięstwem 6 : 1. Cały mecz w barwach lubelskiej drużyny rozegrała nasza absolwentka Wiktoria Dymowska, która swój występ okrasiła zdobyciem gola w 62 minucie spotkania.

pobrane

Druga lubelska ekipa KKP Unia Lublin grała u siebie z UKS Hetmanki Włoszczowa i zwyciężyła w nieco skromniejszych rozmiarach 3 : 1. Niestety w spotkaniu tym nie wystąpiły żadne z naszych absolwentek. Po tej kolejce UKS zajmuje 3 miejsce, KKP Unia 5 w tabeli II ligi.

ROZGRYWKI MĘŻCZYZN

III liga

Hetman Zamość

Trzecioligowy Hetman Zamość, w którym grają Kacper Kopyciński oraz Rafał Kursa podejmował na swoim boisku Chełmiankę Chełm i zremisował 0 : 0. W składzie meczowym nie ujrzeliśmy ani naszego ucznia, ani jego starszego kolegi. Obydwaj pauzują chyba za kartki. Po tym remisie Hetman zajmuje 13 miejsce w tabeli III ligi.

Klasa okręgowa

Tym razem niezbyt dobrze wypadły drużyny naszych absolwentów.

Orion Niedrzwica Duża logo

Orion Niedrzwica Duża z dwoma naszymi absolwentami w składzie, Piotrkiem Baranem oraz Rafałem Jaśkowiakiem, bezbramkowo zremisował z Garbarnią Kurów.

GKS Niemce

GKS Niemce z innymi dwoma absolwentami przegrał z rezerwami Avii Świdnik 0 : 3. Do 34 minuty grał w tym spotkaniu Sławomir Latek, a cały mecz rozegrał Ireneusz Majewski. Po tej kolejce Orion zajmuje 9, GKS 13 miejsce w tabeli.

Klasa A

Ze zmiennym szczęściem występowali w tej kolejce nasi absolwenci i ich drużyny.

Perła Mełgiew3

Perła Mełgiew Przemkiem Hajkowskim w bramce uległa na wyjeździe Piotrcovii Piotrków 3 : 4. Przemek rozegrał w barwach swojej drużyny całe spotkanie. Po tej porażce Perła zajmuje 5 miejsce w tabeli Grupy 3 Klasy A.

Trawena Trawniki

Zdecydowanie lepiej wypadli w ten weekend piłkarze Traweny Trawniki Szymonem Bancerzem oraz Gabrielem Paradą w składzie. Genialny mecz rozegrał Szymon, który w wygranym 10 : 0 meczu z LKS Biskupice strzelił 5 bramek !!! Po tej wygranej Trawena plasuje się na 5 miejscu w tabeli.

Klasa B

Wysokimi wynikami zakończyły się także mecze z udziałem naszych absolwentów w Klasie B.

Cisy Nałęczów logo

W grupie 2 tej ligi ekipa Cisy Nałęczów Damianem Filipem w składzie przegrała 0 : 6 ze Stalą II Poniatowa. Damian grał cały mecz. Jego drużyna po tej porażce zajmuje 6 miejsce w tabeli.

W grupie 4 tej ligi swoich absolwentów mamy w Mili Turka (Łukasz Mrozik), LKS Wierzchowiska (Bartłomiej Barwiak) oraz w KS Ciecierzyn (Robert Sidor).

Mila Turka VS LKS Wierzchowiska

Zdecydowanie najlepiej spisał się w zakończonej kolejce Bartek Barwiak, któy zakończył spotkanie z dwiema bramkami na koncie a jego drużyna  pokonała 5 : 4 Milę Turka. Po tym meczu drużyna z Wierzchowisk umocniła sie na pozycji lidera a Mila zajmuje 5 miejsce.

KS Ciecierzyn

KS Ciecierzyn grał w Uniszowicach z miejscową drużyną i odniósł wysokie zwycięstwo 5 : 0. Robert Sidor grał do 70 minuty lecz tym razem nie powiększył swojego dorobku strzeleckiego. Jego drużyna po tej wygranej zajmuje 3 miejsce w tabeli.

Na tym zakończę ten krótki przegląd piłkarski i przy okazji zachęcam do pójścia w sobotę na stadion Lublinianki, gdzie swój trening przed meczem z Hiszpanią odbędzie reprezentacja Polski z Kasią Kiedrzynek w bramce.

Piotr Nizioł

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge