Weekendowy gwóźdź programu

Przed nami kolejny długi weekend. Wprawdzie mamy już środek jesieni ale to nie znaczy, że brakuje imprez sportowych na które warto wybrać się w charakterze widza czy nawet uczestnika. Jak zwykle w piątek postaram się przedstawić  swoje propozycje.

Polska_Hiszpania_plakat1

Gwoździem weekendowego programu wydaję się być rejestrowany przez telewizję PZPN otwarty trening naszej żeńskiej reprezentacji przygotowującej się do meczu z Hiszpanią (12 XI) w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy. Wspomniany trening odbędzie się w sobotę 9 XI na stadionie Lublinianki przy ul. Króla Leszczyńskiego. Początek treningu o godzinie 12,30. Według scenariusza ma to być „mecz na wesoło” dzieci trenujących piłkę nożną w klubach całego województwa z reprezentacją Polski, w której jak wiecie jest nasza absolwentka Katarzyna Kiedrzynek. Dla najmłodszych uczniów naszej szkoły taka mała podpowiedź: Katarzyna Kiedrzynek to ta pani w centralnym punkcie plakatu meczowego :) Udział naszej absolwentki w tym wydarzeniu nie będzie jedynym akcentem z naszą szkołą w tle. Od p. Roberta Podleckiego dowiedziałem się, że ten mecz będzie sędziowała nasza uczennica i wielokrotna reprezentantka szkoły w piłce nożnej Emilia Kozak

 13

Przed dwoma laty Kasia podpisywała swoje zdjęcie młodszej koleżance, która teraz będzie sędziować mecz z jej udziałem. Niezbadane są wyroki boskie, zwłaszcza jak nad wszystkim czuwa wielbicielka kobiecej piłki nożnej p. Małgorzata Sobczuk :) Kto chce mieć takie pamiątki niech zasuwa w samo południe na Lubliniankę, to się załapie.  Ja niestety będę poza Lublinem i nie pojawię się na Wieniawie. Zresztą swoją pamiątkę już mam.

 9

Inne ważne wydarzenie piłkarskie odbędzie się na bocznym boisku „Areny Lublin” w sobotnie przedpołudnie. Może to nie będzie chronologicznie, ale nie mogłem zacząć inaczej niż od zapowiedzi treningu reprezentacji, którego z pewnością nie obejrzą piłkarki UKS Widok SP 51 Lublin oraz Unii Lublin. Powodem będzie mecz derbowy w ramach II ligi kobiet pomiędzy tymi drużynami. Myślę, że i tutaj wystąpi kilka naszych absolwentek. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 11,00.

Również w sobotę odbędzie się kolejny mecz w ramach Ligi Mistrzyń w piłce ręcznej kobiet pomiędzy MKS Perła Lublin a Rostov – Don z Rosji. Spotkanie odbędzie się w hali „Globus”, początek o godzinie 18,30.

W tej samej hali tylko w poniedziałek 11 XI w ramach Energa Basket Ligi koszykarze Startu Lublin zagrają z PGE Spójnią Stargard. Początek spotkania przewidziano na godzinę 17,30. Komu nie zechce się iść na „Globus”, to może to spotkanie obejrzeć w telewizji Polsat Sport Extra.

Mam także propozycję dla tych, którzy przedkładają aktywne uczestnictwo nad kibicowanie na żywo czy przed telewizorem. Zanim koszykarze wybiegną na parkiet miłośnicy biegów ulicznych wystartują do 4 Nocnej Mili  Niepodległości.

4_NMN_e_plakat-727x1024 1

Mam nadzieję, że oprócz stałych bywalców takich imprez w postaci absolwentów w gronie startujących znajdą się także uczniowie. Kto się zapisał, ten wystartuje.

Mam także ofertę na niedzielę. W małej sali hali MOSiR odbędzie się XIX Memoriał Sławomira Ziemińskiego. Wszystkich miłośników tenisa stołowego serdecznie zapraszam. Początek turnieju dla młodzieży o godzinie 10,00. Ja oczywiście będę i to w dwóch rolach, jako organizator oraz uczestnik … najstarszej z kategorii ;)   Szczegóły znajdziecie pod poniższym linkiem:

https://www.lltsa.pl/2019/pliki/regulamin_xix_memorialu.pdf

We wtorek postaram się opisać i pokazać to co się działo w lubelskich halach, na boiskach i ulicach. Fajnie by było gdybym mógł napisać coś o Was. Pozdrawiam !!!

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge