Inni też nie próżnowali…

Nie tylko Rafał Saba skutecznie startował podczas minionego weekendu. Nasi uczniowie, a zwłaszcza absolwenci także byli bardzo widoczni w ostatnich dniach. Osobiście upatruję w tym podświadomego wpływu jubileuszu szkoły i IV Zjazdu Absolwentów, podczas których z racji obowiązków zawodniczych nie dane im było uczestniczyć. Może właśnie poprzez swoją dobrą grę uczcili tę podwójną okazję :)

Najwięcej naszych wystąpiło w niedzielnym (wygranym 29 : 19) meczu Ekstraligi Rugby pomiędzy Budowlanymi Lublin i Arką Gdynia. W spotkaniu tym doliczyłem się dwóch uczniów: Gabriela Brożka Pawła Siedleckiego oraz aż pięciu (!!!) :-o absolwentów: Piotra Skałeckiego, Oskara Rudzińskiego, Arkadiusza Janeczko, Rafała Szrejbera Macieja Grabowskiego. Wszyscy oni wnieśli ogromny wkład w zwycięstwo swojej drużyny. Bohaterem spotkania został Arkadiusz Janeczko, który trzykrotnie zaniósł piłkę na pole punktowe i zdobył 15 punktów.  W protokole zapisał się także Maciej Grabowski, który dwukrotnie skutecznie podwyższał czym zdobył 4 punkty.

Maciek Grabowski 1

Maciek podczas udanej próby podwyższenia

Foto: Rugby Foto 

https://www.facebook.com/RugbyFoto/photos/a.420716458604141/420719941937126/?type=3&theater

Tradycyjnie dużo naszych absolwentek biegało po różnych boiskach ligowych. W zdecydowanej większości z bardzo dobrym skutkiem w postaci zdobytych bramek i zwycięstw swoich drużyn.

II Liga

Widok LublinVSpobrane

W tej klasie rozgrywkowej doszło do bezpośredniego starcia dwóch lubelskich drużyn. Mecz pomiędzy UKS Widok SP 51 KKP Unia zakończył się wygraną tych pierwszych 2 : 1. W obydwu ekipach na listę strzelczyń wpisały się nasze byłe uczennice. Dla Widoku gola zdobyła Wiktoria Dymowska, dla Unii Patrycja Włodarczyk. Po tym spotkaniu Widok zajmuje 4, Unia 5 miejsce w tabeli.

III Liga

W dwóch meczach III ligi w składach doszukałem się znajomych nazwisk, ale zarówno w spotkaniu Górnika II Łęczna MOSiR Lubartów (2 : 4) jak i Pereł Lublin Iskrą Krzemień (0 : 0) nasze absolwentki nie pojawiły się na boisku. W składzie ekipy z Lubartowa była Andżelika Stefaniak, a w Perłach figurowała Wioleta Kochańska. Może w tym drugim przypadku to zbieżność imienia i nazwiska, ale postaram się to rozwiać w jutrzejszej rozmowie z p. Robertem Podleckim, który najlepiej zna piłkarskie losy swoich dawnych podopiecznych. W protokole meczowym trzeciej drużyny tej klasy rozgrywkowej, KKP Unii II w spotkaniu z Kingą Krasnystaw (2 : 1), nie znalazłem nikogo znajomego. Nie natrafiłem natomiast na jakiekolwiek informacje z meczu rezerw AZS PSW Biała Podlaska LKS Wierzchowiska (3 : 0). Może w składzie tej drugiej drużyny zagrała jakaś nasza absolwentka (?).

Teraz kilka zdań o piłkarstwie w męskim wykonaniu.

III Liga

Nowe Logo MotoruVSHetman Zamość

Na tym poziomie rozgrywek doszło do pojedynku derbowego pomiędzy Motorem Lublin i Hetmanem Zamość czyli drużyną naszego ucznia Kacpra Kopycińskiego i absolwenta Rafała Kursy. Mecz zakończył się rezultatem 4 : 1 dla Lublinian a w składzie Hetmana znalazł się tylko Rafał, który pojawił się na boisku w 64 minucie.

Klasa okręgowa

Jedyni nasi absolwenci grający na tym poziomie występują w Orionie Niedrzwica Duża, który wygrał 2 : 1 z rezerwami Avii Świdnik. W spotkaniu tym w pełnym wymiarze czasowym zagrał Piotrek Baran oraz Rafał Jaśkowiak.

Klasa A

Wszystkie drużyny z naszymi absolwentami w składach odniosły w minionej kolejce przekonywujące zwycięstwa. Perła Mełgiew Przemkiem Hajkowskim w składzie (tylko na ławce :( ) rozgromiła  4 : 0 Rohland Tuszów. Oleśnia Oleśniki Witka Niezbeckiego pokonała 4 : 2 Tura Milejów, a Trawena Trawniki Szymonem Bancerzem Gabrielem Paradą w składzie pokonała na wyjeździe Ludwiniaka Ludwin 3 : 2Szymon  w tym meczu dwukrotnie wpisał się na listę strzelcówGabriel całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Klasa B

W tej lidze także doszło do bezpośredniego pojedynku drużyn z naszymi absolwentami w składach. Mecz pomiędzy Milą Turka LKS Wierzchowiska bardziej zapamięta z pewnością Bartek Barwiak, którego LKS wygrał 5 : 4 , a on sam okrasił swoją dobrą grę dwiema bramkami :) Grający w Mili Łukasz Mrozik opuścił boisko w 23 minucie. Tak wczesne zejście może oznaczać jakąś kontuzję :( Oby nie.

W innym meczu tej klasy Poraj Kraczewice pokonał 4 : 0 drużynę Damiana Filipa czyli Cisy Nałęczów. Nasz absolwent rozegrał całe spotkanie.

To tyle jeżeli chodzi o sobotnio – niedzielne występy naszych uczniów i absolwentów na boiskach. Oprócz gier zespołowych startowali także biegacze uliczni. Okazją była II Dycha do Maratonu. Niestety portal, z którego korzystam przy okazji śledzenia tego typu imprez nie opublikował jeszcze pełnych wyników. Jak tylko się one pojawią, to „rzucę okiem” i sprawdzę czy w tym biegu wystąpili jacyś znajomi. Myślę, że tak…

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge