Licealiada w pływaniu

Kończąc swoją „podróż w czasie” wracam do wydarzeń z wtorku, dla których zarezerwowałem miejsce w środę a opisuję w piątek :D Nadążacie?

We wtorkowe południe w „AQUA Lublin” rozpoczęły się zawody pływackie w ramach Licealiady miasta Lublin i trwały do godziny 15,00. Jak co roku startowały w nich nasze drużyny dziewcząt i chłopców, które przygotowała p. Dorota Szczerba. Formuła tegorocznych zawodów jest nieco inna od tych, które znamy z lat poprzednich. O ile nie zmieniło się nic jeżeli chodzi o sztafety, to do klasyfikacji drużynowej nie są brane wyniki osiągane przez dwójkę najlepszych reprezentantów z trzech startujących w danej konkurencji lecz punktuje tylko pierwsza piętnastka w każdej z nich. Oznacza to mniej więcej tyle, że jeżeli uczestnik zostanie sklasyfikowany na miejscu 16 w jakiejś konkurencji, to nie zdobywa punktów dla szkoły. Teoretycznie jest zatem możliwe, że może punktować trzech zawodników lub żaden. Nie wiem czy to dobra formuła…

W rywalizacji sztafet żeńskich nasza drużyna w składzie: Martyna Hałąs (III EL), Nina Mazuś (III EL), Amelia Kusyk (I ATP, Weronika Strzyżewska (I BLP), Emilia Kozak (IV CT) i Katarzyna Kowalczyk (I ATP) zajęła VI miejsce. W konkurencjach indywidualnych punktowały: Weronika Strzyżewska – 50 m motylkiem, Amelia Kusyk – 50 m motylkiem, Emilia Kozak – 50 m stylem klasycznym, Martyna Sieńko (I CTP) – 50 m stylem grzbietowym, Katarzyna Kowalczyk – 50 m stylem grzbietowym, Martyna Hałas – 50 m dowolnym i Nina Mazuś – 50 m dowolnym.

W konkurencji sztafet męskich miała miejsce kuriozalna sytuacja. Sędzia starter dał sygnał do rozpoczęcia wyścigu w momencie gdy nasza drużyna nie zajęła jeszcze miejsca na platformie startowej :( Na protesty opiekunki naszej reprezentacji sędziowie nie zareagowali i pierwszy z naszych rozpoczął 15 sekund po wszystkich !!! Pozwoliło to na zajęcie dopiero 10 miejsca naszej sztafecie, w której pływali: Przemysław Plak (II ET), Mateusz Deruś (II AL), Filip Mysyk (III ET), Szymon Rybka (I ETP), Hubert Swiątek (I ATG) i Bartłomiej Chyjek (III AT). Indywidualnie punktowali: Mateusz Deruś – 50 m motylkiem, Filip Mysyk – 50 m motylkiem, Szymon Rybka – 50 m grzbietem i Hubert Swiątek – 50 m grzbietem.

Drużynowo cały Zespół Szkół nr 1 został sklasyfikowany na wysokim V miejscu. Niestety nie dysponuję żadnymi zdjęciami z zawodów.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge