Tenisowy piątek

Jak powszechnie wiadomo dzisiaj mamy w całym wszechświecie BLACK FRIDAY. Nasza szkoła nie była pod tym względem wyjątkiem. Pierwszą rzeczą, na którą się natknąłem wchodząc do szkoły z patio był wielki kiermasz ciast i słodyczy zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Operatywne ekspedientki szybciutko namówiły mnie do sięgnięcia do portfela i zakupienia sobie słodkiego dodatku do kawy. Długo nie dałem się prosić i wsparłem SU kupując szarlotkę, babeczkę, piernika i sernik na zimno. Potrzebowałem trochę kalorii, albowiem na dzisiejszy dzień zaplanowałem maraton tenisa stołowego.

Korzystając z faktu, że w piątki jestem ostatnim wychodzącym ze szkoły nauczycielem wychowania fizycznego i przez większość swoich lekcji moje klasy samodzielnie ćwiczą w sali gimnastycznej, postanowiłem zorganizować dzisiaj III GRAND PRIX PODWALA w tenisie stołowym. W samo południe na salę wjechały stoły a ja zająłem się zapisami i przeprowadzeniem losowania. Do dzisiejszego turnieju zgłosiło się 11 osób, w tym pierwszy raz wśród uczestników była dziewczyna. Tą odważną okazała się Julia Korzeniowska. Reprezentantce szkoły poszło bardzo dobrze i w rywalizacji z chłopakami zajęła ona III miejsce !!! Przeciwnikiem Julii w meczu o miejsce na podium był Marcel Pęczkowski, który musiał przełknąć gorycz porażki. Zwyciężył podobnie jak w poprzednim turnieju Gabriel Gałęzowski, który w finale pokonał Jacka Frączka. Po tej wygranej Gabryś został samodzielnym liderem cyklu. Wyniki dzisiejszego turnieju przedstawiają się następująco:

1. Gabriel Gałęzowski – II AT, 2. Jacek Frączek – I CTP, 3. Julia Korzeniowska – II CL, 4. Marcel Pęczkowski – I CTP, 5 – 6 Kacper Parakowski i Kacper Pawlak – obydwaj I FTP, 7 – 8 Paweł Szymański I FTP i Miłosz Grzelak II BT, 9 – 11 Grzegorz Lipski, Kacper Bereza i Eryk Narejko – wszyscy I FTP. 

Oto kilka fotek z dzisiejszego turnieju.

III GPa III GP 2a

Gry turniejowe

o III miejsce w III GPa

Mecz o III miejsce

finał III GPa

Finał III GRAND PRIX Podwala

dyplomy III GPa

Dyplomy i medal III GP Podwala

podium III GPa

Podium III GP Podwala bez Jacka, ale za to ze mną :D

Klasyfikacja GRAND PRIX PODWALA po trzech turniejach:

1. Gabriel Gałęzowski – 60 pkt,

2. Jacek Frączek – 56 pkt,

3. Marcel Pęczkowski – 46 pkt,

4. Kacper Pawlak – 39 pkt,

5. Kacper Parakowski – 35,5 pkt,

6. Paweł Szymański – 29 pkt,

7. Eryk Narejko – 27 pkt,

8. Karol Zwoliński – 23,5 pkt,

9. Miłosz Grzelak – 17,5 pkt,

10. Julia Korzeniowska – 16 pkt,

11. Rafał Wójcik – 9,5 pkt,

12. Michał Niczyporuk – 9 pkt,

13. Wiktor Lenard – 8 pkt,

Grzegorz Lipski – 8 pkt,

Adam Paluch – 8 pkt,

Jakub Powroźnik – 8 pkt,

Maciej Szybiak – 8 pkt,

Szymon Tkaczyk – 8 pkt,

19. Mateusz Skrzypczak – 6 pkt.

III GRAND PRIX Podwala nie było jedyna imprezą tenisową podczas dzisiejszego dnia. Korzystając z okazji swoje mistrzostwa rozegrali uczniowie grupy C8 czyli klas II BT i II CT. Tytuł mistrzowski wywalczył  Piotr Szewczyk (II BT), który w finale pokonał Kewina Dłużaka (II CT). Trzecie miejsce przypadło w udziale Piotrkowi Pietrasińskiemu (II CT). W zawodach udział wzięło 11 uczniów.  

Tyle o piątkowych wydarzeniach. Kontynuując swoją podróż w czasie wracam do środy, żeby w kilku zdaniach opisać wam co się działo podczas Licealiady w pływaniu.   

Piotr Nizioł       

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge