Raz na wozie, raz pod wozem

siatkarze1

Ze zmiennym szczęściem grali dzisiaj nasi siatkarze w II fazie rozgrywek Licealiady. Podopieczni p. Ewy Jóźwiak najpierw pokonali gładko (2 : 0) Zespół Szkół nr 5, by później w takim samym stosunku ulec reprezentacji IV LO.

Do pierwszego spotkania nasi zawodnicy przystąpili mocno zmotywowani, z wielką chęcią wygranej. Nieudany serw na początku spotkania nie speszył naszych chłopaków. Szybko poukładali oni swoją grę i w miarę upływu czasu budowali swoją przewagę. Kiedy jednak sytuacja tego wymagała p. Ewa brała przerwę na żądanie i na bieżąco korygowała błędy w grze swojej drużyny. W tym meczu zagrali chyba wszyscy nasi zawodnicy. Mecz zakończył się naszą wygraną 2 : 0. Oto kilka fotek z tego spotkania.

1

Przedmeczowa mobilizacja

2

Ten serw Piotrka Sokołowskiego trafił w siatkę :(

3

Przez całe spotkanie nasza drużyna była stroną dominującą :)

4

Krótka przerwa na uwagi podczas II seta

5

Radość ze zwycięstwa

7

Pomeczowe podziękowania

W drugim dzisiejszym meczu naszym rywalem była silna ekipa z IV LO, która w meczu otwarcia dzielnie stawiała czoła mistrzom z ubiegłego roku, ekipie PSBiG. Tamten mecz zakończył się wygraną chłopaków z Al. Racławickich 2 : 1. Mecz z IV LO rozpoczął się dla nas optymistycznie. Po kilku minutach gry na tablicy widniał korzystny dla nas wynik. Nasza przewaga w najlepszym okresie gry sięgała 3 punktów. W tym momencie naszym atutem była silna i celna zagrywka. Wystarczyła jednak krótka chwila słabości w grze przy siatce i najpierw zrobił się remis 7 : 7 i później nasi przeciwnicy „odjechali” nam na kilka punktów. Pani Ewa brała czas na wybicie przeciwnika z rytmu i mobilizację swojej drużyny ale set zakończył się niewielką porażką. Po zmianie stron obraz gry się już nie zmienił. Siatkarze z IV LO mieli więcej argumentów w postaci mocniejszego ataku, pewniejszej zagrywki oraz ofiarnej gry w obronie. W drugim secie wygrali ponownie do 23 i cały mecz zakończył się naszą porażką 0 : 2 :( Takie rozstrzygnięcia stawiaja nas w niezbyt komfortowej sytuacji przed czwartkowym meczem przeciwko ekipie PSBiG. Do awansu potrzebujemy wygranej z nimi 2 : 0 lub wygranej ZS nr 5 z IV LO w stosunku 2 : 1. O jedno i drugie będzie niezmiernie trudno, ale wszystko może się zdarzyć. Nasi kibice z pewnością pojawią się na balkonie i w sali gimnastycznej i będą zagrzewać swoich kolegów do walki o zwycięstwo. Ja także będę trzymał kciuki. Poniżej zamieszczam kilka fotek z drugiego dzisiejszego spotkania.

7

Przedmeczowa kurtuazja

8

Fragment II seta

9

Pojedynczy blok, to za mało na mocno zbijających rywali

10

Podwójny także nie zawsze wystarczał do zdobycia punktu :(

11

Pomeczowe podziękowania

W dzisiejszych meczach nasza drużyna grała w następującym składzie: Tymoteusz Ambrozik, Jakub Bieńko, Wojciech Błaziak, Mateusz Borowiec, Igor Dziura, Michał Kania, Kamil Kasperek, Rafał Michna, Maciej Mrozek, Kacper Nowosadzki, Piotr Pietrasiński, Bartłomiej Pyc, Mikołaj Sikora, Krystain Skoczylas, Piotr Sokołowski i Piotr Tomaszewski.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge