Dorzuć się na lek dla „Szoguna”

Dzisiaj kolejny raz odwołuję się do Waszej wrażliwości i solidarności. Okazaliście ją wiele razy i jestem pewien, że i teraz nie pozostaniecie obojętni.

„Szogun”, to szkolny przydomek waszego starszego kolegi Maćka Woźniackiego, absolwenta klasy EL (2006 – 2009), której miałem przyjemność być wychowawcą. Maciek to bardzo barwna postać w historii naszej szkoły, którą pamiętają z pewnością wszyscy nauczyciele uczący tamtą klasę. Ja od pierwszej lekcji wychowawczej nawiązałem z nim szczególna więź, gdyż dzieliliśmy wspólne zainteresowania muzyką rockową, zwłaszcza jej ciężką odmianą. Wiele razy rozmawialiśmy na temat naszych ulubionych zespołów polecając sobie ich płyty do posłuchania. Maciek miał także swój zespół, w którym był wokalistą. Nawet mnie kiedyś zaprosił na swój koncert. To było gdzieś w miasteczku akademickim UMCS podczas Dni Kultury Studenckiej. Jego muzyczne zainteresowania, to nie tylko rock. Maciek był także wieloletnim członkiem naszego chóru szkolnego. Już po ukończeniu szkoły wiele razy występował z nim gościnnie. Ostatnio było to 15 listopada 2019 podczas jubileuszu 70 – lecia szkoły.

Maciek z chórem1

Maciek pierwszy z prawej

Oprócz działalności artystycznej Maciek angażował się w życie sportowe szkoły. Przez wszystkie lata nauki na Podwalu był bramkarzem naszej szkolnej drużyny piłkarskiej, z którą wielokrotnie zdobywał medale Licealiady.

Podczas ferii zimowych dotarła do mnie informacja o ogromnych problemach zdrowotnych Maćka. Jego leczenie wymaga ogromnych nakładów finansowych, z którymi trudno jest mu sobie poradzić. Poprzez Fundację Alivia zwrócił się o pomoc w sfinansowaniu zakupu leku, który jest jedyną opcją leczenia. O szczegółach choroby Maćka i potrzebach związanych z leczeniem możecie przeczytać klikając w link:

https://skarbonka.alivia.org.pl/maciej-wozniacki?fbclid=IwAR2n2igndbVytZWi13-gs6j5nJnLGUDZ5CbED3dKiUENeSK_nL9TRQamCu4

Maciek Woźniacki

Tam też dowiecie się jak możecie pomóc. W tym miejscu zwracam się do Was z prośbą o wsparcie finansowe dla naszego Absolwenta. W tym przypadku liczy się czas i każda złotówka. Nasza szkoła jest duża. Uczy się w niej ponad 1000 uczniów. Wspólnie możemy zrobić naprawdę wiele. Decydując się na wpłatę nawet niewielkiej kwoty możemy pomóc Maćkowi zebrać niezbędne środki na sfinansowanie jego leczenia. Wpłacając napiszcie do Maćka kilka ciepłych słów lub coś w rodzaju „DLA KUMPLA Z PODWALA”. Będzie mu z pewnością bardzo miło jak zobaczy, że pamiętamy o NIM.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge