Koszykarki zakończyły zmagania

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 przy ul. Radzyńskiej dwa dni trwały rozgrywki II fazy Licealiady w koszykówce dziewcząt z udziałem naszych dziewcząt.

101

Drużyna prowadzona przez p. Barbnarę Wysokińską miała za rywalki reprezentacje Zespołu Szkół nr 5, IV LO oraz gospodynie czyli XIV LO. W pierwszym poniedziałkowym spotkaniu nasze zawodniczki zmierzyły się z drużyną z ZS nr 5. Mecz zakończył się naszą przegraną 4 : 20. Drugie spotkanie z IV LO miało już zdecydowanie bardziej wyrównany przebieg i zakończyło się zwycięstwem naszych rywalek 27 : 21, choć do przerwy to podopieczne p. Wysokińskiej prowadziły 17 :15. Z pewnością decydujący wpływ na postawę naszych dziewcząt w drugiej połowie miał fakt grania dwóch meczów po kolei. Poniżej zamieszczam kilka zdjęć z pierwszego dnia rywalizacji.

102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113

W ostatnim swoim meczu przeciwko gospodyniom, które jak zobaczycie na kilku poniższych zdjęciach to czynne zawodniczki AZS Lublin, nasze dziewczęta przegrały dzisiaj 2 : 61. Tak wysoka porażka nie przynosi ujmy naszej reprezentacji. Podobnymi lub wyższymi wynikami kończyły się dotychczasowe mecze dzisiejszych rywalek naszych dziewcząt, które są głównymi kandydatkami do tytułu mistrzowskiego Dodam jeszcze, że drużyna XIV LO pod nazwą AZS Lublin z powodzeniem występuje w  European Youth Basketball League (Europejska Liga Młodzieżowa) U-17.

114 115 116 117

Na tym etapie rywalizacji nasze koszykarki zakończyły tegoroczny udział w Licealiadzie plasując się w przedziale miejsc 10 – 12. W drużynie wystąpiły: Anna Bork, Agata Borkowska, Ewelina Ciechańska, Zuzanna Domańska, Paulina Krzysztoń, Laura Michowska, Ewelina Plak, Justyna Plak, Natalia Rosińska, Zuzanna Szczepaniak i Natalia Zalewska.