Ważne informacje dla uczestników PUCHARU PODWALA

Puchar-Podwala-1-169x300

W związku z licznymi pytaniami, które docierają do mnie za pomocą komunikatorów oraz osobiście w dzisiejszym wpisie postaram się poinformować o wszelkich sprawach z którymi zwracacie. Na początek informacja o przedłużeniu terminu składania zgłoszeń. Z uwagi na jutrzejszą nieobecność p. Roberta Podleckiego oraz moją termin zgłoszeń przesuwamy do piątku (28 II). Pana Roberta nadal nie będzie a ja zaczynam lekcje o 12,10 i jestem w szkole do 15,40 i ta pora będzie zakończeniem przyjmowania zgłoszeń. Docierały do mnie pytania czy można wystawiać dwie drużyny z klasy (?). Jeżeli jest was wystarczająco dużo, to możecie wystawić nawet trzy drużyny z jednej klasy. Jeżeli jest was tylko dwóch czy trzech, to możecie utworzyć drużynę z osób, z którymi ćwiczycie podczas lekcji wychowania fizycznego. Jeszcze raz przypominam, że dopuszczamy także drużyny mieszane. Jeżeli brakuje wam chłopaków w klasie a macie grające dziewczyny, to nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście zgłosili je do drużyny. Zasadniczo mecze będą rozgrywane podczas zajęć pozalekcyjnych ale może tak się zdarzyć, że jeżeli rywalizujące ze sobą drużyny mają WF o tej samej porze, to zagracie podczas lekcji. I na koniec przypomnę regulamin rozgrywek, który mam nadzieję rozwieje pozostałe wątpliwości.

Regulamin i Przepisy gry turnieju

„PUCHAR PODWALA”
w Halowej Piłce Nożnej

 

 1. Drużyna składa się z 5 zawodników (4 w polu + bramkarz) grających i maksymalną ilość 7 zawodników rezerwowych reprezentujących daną klasę lub grupę międzyoddziałową.
  Każda drużyna zobowiązana jest do posiadania koszulek w jednym kolorze.
  a) Mecze rozgrywane są piłkami halowymi – „niskie odbicie”
 2. Czas gry:  2×8 min.
  a) Drużyna może podczas meczu zażądać przerwy – „wziąć czas” – 1min.

Warunkiem jest, że piłka musi być w ich posiadaniu i nie może być w grze.

 1. Kary indywidualne (minutowe) – 1min, 2min, wykluczenie z gry do końca meczu. Czerwona kartka – wyklucza do końca meczu + następny mecz; 2 czerwone kartki – wykluczają z rozgrywek. Po otrzymaniu czerwonej kartki przez zawodnika, drużyna gra 2 min w osłabieniu, jeżeli straci bramkę, uzupełnia skład.
 2. W zależności od ilości zgłoszonych drużyn turniej będzie rozgrywany systemem pucharowym lub grupowo – pucharowym.
 3. W przypadku systemu pucharowego drużyna zwycięska przechodzi do dalszej fazy rozgrywek. Przy remisie drużyny wykonują po 3 rzuty karne, następnie w  wypadku remisu po 1 do wyłonienia zwycięzcy. W przypadku rozgrywek systemem grupowym o miejscu decyduje liczba zdobytych punktów a w następnej kolejności stosunek bramek.
 4. Odległość od zawodnika przy wykonywaniu stałych fragmentów – 4m. Rzut karny wykonywany jest z 7m.
 5. Gra od bandy, obowiązują rzuty rożne.
 6. Bramkarz wprowadza piłkę do gry ręką – nie może zdobyć w ten sposób bramki.
 7. Obowiązuje zakaz gry wślizgiem na całym polu gry ( za przewinienie dyktuje się rzut wolny bezpośredni, w polu karnym – rzut karny, przepis nie dotyczy bramkarza we własnym polu karnym).
 8. Po odbiciu piłki od sufitu grę wznawia drużyna przeciwna z miejsca najbliższego, na linii bocznej.
 9. Patronat medialny – blog WF  z Klasą prowadzony prze Pana Piotra Nizioła

UWAGA: Kwestie sporne zaistniałe w trakcie rozgrywek nie ujęte w regulaminie rozstrzyga bezpośredni organizator w oparciu o przepisy gry w piłkę nożną.

 Opracował: Robert Podlecki

Mam nadzieję, że dzisiejszym wpisem rozwiałem wszelkie wątpliwości.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge