Żarty się skończyły

koronawirus

Od paru tygodni świat żyje tematem koronawirusa. Dla naszego kraju ten problem był do dzisiaj taki trochę odległy. Gdzie Chiny, Korea, Iran czy nawet Włochy? To przecież kawał drogi od Polski… W mediach społecznościowych pełno było różnego rodzaju memów wyjaśniających dlaczego ten groźny wirus nie ma wstępu do Polski. Jednak po dzisiejszym, porannym komunikacie Ministerstwa Zdrowia żarty trzeba odstawić na bok. Mamy w kraju pierwszy przypadek dodatniego testu na zakażenie wirusem COVID-19. Zagrożenie zakażeniem staje się coraz bardziej realne. Dlatego wszyscy musimy być odpowiedzialni i stosować się do zaleceń. Podstawową sprawą jest higiena osobista.

jak skutecznie myć ręce

Na drzwiach toalet w naszej szkole od kilku dni wiszą plakaty informujące o prawidłowym sposobie mycia rąk. Apeluję do Was, żebyście nie lekceważyli tej prozaicznej czynności po każdorazowej wizycie w toalecie. Warto także zaopatrzyć się w kieszonkowe żele czy spraye do dezynfekcji rąk. Zdaję sobie sprawę, że mogą wystąpić problemy z ich kupnem, ale dla chcącego nie ma nic trudnego.

med_www_konsumenckie_600px_r_50ml carex

Gra jest warta świeczki. Teraz wszystko w waszych rękach. Już nikt za Was nie nakrzyczy na wirusa, nie da mu zakazu wstępu do naszego kraju czy nawet sam wirus nie uzna, że mamy w Polsce większe plagi i on ominie nasz kraj wielkim łukiem.

Więcej informacji o problematyce związanej z koronawirusem znajdziecie na stronach Ministerstwa Zdrowia pod poniższym linkiem. Zachęcam do lektury.

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge