E-learning z WF-u :)

Myślałem, że kolejny wpis zrobię dopiero po powrocie do szkoły, ale po zapoznaniu się z korespondencją służbową postanowiłem inaczej. Pani Dyrektor pisze do nas, żeby tam gdzie jest to niezbędne oraz możliwe prowadzić zajęcia z uczniami na platformach e-learningowych. Skonsultowałem się zatem telefonicznie z p. Piotrem Choduniem i wspólnie, na poczekaniu ustaliliśmy sposób działania.

FIFA20

Dzisiaj mamy piątek 13 – go :-o Nie zamierzam jednak nikogo straszyć :D Nasz blog zawsze był pozytywnie zakręcony i tak będzie i w tych szczególnych okolicznościach. Powyższy humor rysunkowy pokazuje jedną z możliwości spędzania czasu w domu. Nie należy jednak z tym przesadzać. Jeden mecz powinien wystarczyć. Oprócz tego możecie wykorzystywać inne zdobycze techniki, które macie w swoich smartfonach. Przykładowo mogą to być aplikacje do ćwiczeń mięśni brzucha: Aerobiczna Szóstka Weidera A6W Caynax, Trening ABS – 7 minut, Steel ABSA6W – Aerobiczna 6 czy Daily ABS Workout Lumowell. Zresztą to Wy moglibyście mnie w tym zakresie przeszkolić a nie odwrotnie :) Ja tylko zachęcam, żeby podczas tego dwutygodniowego pobytu w domu robić coś pożytecznego dla własnego ciała.

Szóstka WeideraTrening ABS 1

Steel ABSDaily ABS

Inną możliwością jest aplikacja endomondo, która rejestruje ilość wykonanych kroków czy pokonany dystans. Oczywiście stworzona była do wykorzystywania w terenie podczas marszu, biegu, jazdy na deskorolce czy na rowerze, ale spróbujcie korzystać z niej także w domu. Może komuś  uda się zarejestrować swoją aktywność w poruszaniu się po mieszkaniu np. dookoła stołu w salonie. Tak jak to robił pan Dulski możecie pójść na „Kopiec Kościuszki” :)

endomondo

Jeszcze inny sposób pożytecznego spędzania czasu w domu może być przypomnienie sobie podstawowych przepisów oraz ogólnej wiedzy  z poszczególnych gier sportowych. Moje klasy maturalne mają zapowiedzianą kartkówkę z tego tematu ;) Wszyscy możecie ponadto wykonywać naszą tradycyjną sztafetę 3 x 20 czyli 20 „pompek”, „brzuszków” i „grzbietów”. Bardziej ambitni mogą jeszcze dołożyć od siebie 20 przysiadów. Nie polecam natomiast przygotowywania się w domu do sprawdzianu z żonglerki, zagrywki górnej czy przerzutu bokiem :D Wasze mieszkania zwyczajnie mogą tego nie wytrzymać :) a siedzenie przez dwa tygodnie bez światła, telewizji czy z wybitą szybą w oknie nie będzie ani przyjemne ani zdrowe. Do zobaczenia !!!

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge