Wychowanie fizyczne w szkole to nie tylko rozwój i utrzymanie na jakimś określonym poziomie swojej sprawności fizycznej. To także nie stały rozwój swoich umiejętności ruchowych, które możecie wykorzystywać w życiu codziennym czy doskonalić na poziomie wyczynowym w klubach sportowych. W całym procesie wychowania fizycznego nie można zapomnieć także o „bagażu wiedzy”, który jest niezbędny do tego, żeby świadomie uczestniczyć w szeroko rozumianej kulturze fizycznej. W tych niecodziennych warunkach nabiera to dodatkowego znaczenia. Teraz kiedy siedzicie w swoich domach nie mając możliwości wspólnego grania w ulubione gry sportowe czy ćwiczenia na siłowni wiedza przekazywana podczas lekcji wychowania fizycznego nabiera dodatkowego znaczenia. Codziennie wspólnie z koleżankami i kolegami z zespołu wychowania fizycznego staramy się przekazywać na blogu przykładowe ćwiczenia możliwe do samodzielnego wykonywania w domu. To narzędzie, które zostało nam po udziale w programie „WF z Klasą” okazuje się w nauczaniu zdalnym ważnym jego elementem. Zatem oprócz prezentacji ćwiczeń znajdziecie tutaj także porcję wiedzy teoretycznej, którą będziecie mogli wykorzystać w swoim życiu codziennym. Nasza szkoła od zawsze umożliwiała uczniom skuteczne łączenie nauki z rozwojem zainteresowań sportowych i możliwością uprawiania go na poziomie amatorskim i wyczynowym. Przykładem może być duża grupa naszych absolwentów. Jednym z nich jest Paweł Maziarz, absolwent z roku 2000, wieloletni zawodnik Motoru Lublin a obecnie pracownik Sądu Rejonowego w Lublinie. Przeczytałem wczoraj na stronach „Kuriera Lubelskiego” obszerny wywiad z Pawłem, w którym opowiada o swojej karierze zawodniczej ale całą rozmowę kończy takim dydaktycznym akcentem. Zresztą sami przeczytajcie i poznajcie sylwetkę naszego absolwenta.
Po lekturze wczorajszego wywiadu porozmawialiśmy przez chwilę telefonicznie wspominając przy okazji jego szkolne lata spędzone na Podwalu, nauczycieli, wychowawców i kolegów. I pod tym względem może on być dla Was przykładem. W tych chwilach „odosobnienia” nie zapominajcie o swoich koleżankach i kolegach z klasy, o wychowawcach i nauczycielach. Oprócz codziennej pracy zdalnej znajdźcie chwilę na telefon do przyjaciela czy wychowawcy. Zobaczycie, że łatwiej przejdziecie przez ten trudny dla nas wszystkich okres. A od Pawła Maziarza macie też życzenia…
PS Poprosiłem także o jakąś pamiątkowa fotografię z czasów szkolnych. Niestety Paweł już dawno wyprowadził się z domu rodzinnego, gdzie zostało całe jego archiwum fotograficzne Samemu udało mi się znaleźć tylko jedno szkolne zdjęcie jego klasy.
To chyba ze studniówki. Paweł trzeci od lewej w drugim rzędzie.
Piotr Nizioł