Łamiemy lody i przecieramy szlaki

FIFA20

W kolejnym wpisie z cyklu „WF w domu” :) zapoznam Was z najnowszymi ustaleniami jak ten „WF w domu” będzie wyglądał od teraz do 10 kwietnia. Pewnie wiecie, że od dzisiaj zaczęło obowiązywać zarządzenie MEN o kształceniu na odległość.  W związku z tym Pani Dyrektor także wydała swoje zarządzenie w tej sprawie. Mając jedno i drugie na uwadze nauczyciele wychowania fizycznego określili sposoby realizowania kształcenia na odległość, miejsca udostępniania materiałów, zasady i sposoby  oceniania zdalnej pracy uczniów oraz formy kontaktowania się z nimi oraz rodzicami. W kilku zdaniach zapoznam was z tym wszystkim.

1. Na określony w zarządzeniu okres nauczania na odległość będziecie mieli zadane napisanie referatu lub wykonanie prezentacji multimedialnej na temat edukacji prozdrowotnej, będącej integralną częścią wychowania fizycznego, który otrzymacie od swojego nauczyciela. Może to być plakat bądź inna forma promocji aktywności ruchowej w czasie zagrożeń wynikających z obowiązującego w kraju stanu epidemicznego. Osobom chętnym umożliwiamy ponadto ocenę indywidualnej aktywności fizycznej w domu, którą możecie udokumentować w postaci krótkiego filmiku. Na realizację tego przedsięwzięcia będziecie mieli czas do świąt, a efekty swojej pracy prześlecie drogą elektroniczną za pomocą poczty szkolnej outlook.

2. Wszelkie inne materiały dydaktyczne do samodzielnej pracy będą zamieszczane na Platformie ZS1 w aplikacji SharePoint oraz pomocniczo na blogu.

3. Ocenie w trakcie kształcenia na odległość podlegać będzie wykonanie jednego zleconego zadania oraz coś dla chętnych. Ponadto w klasach kończących otrzymacie w tym czasie ocenę za aktywność oraz postawę na lekcjach WF do czasu ich zawieszenia.

4. Kontakty osobistych z uczniami oraz ich rodzicami możliwe będą poprzez pocztę służbową Outlook, dziennik Uonet+ oraz rozmowy telefoniczne.

No to do roboty !!! Chociaż zima się skończyła a za oknami coraz więcej słońca i dłuższy dzień, to razem będziemy przecierać nowe szlaki i kruszyć lód na swej drodze w tej nowej, nieznanej rzeczywistości. Do zobaczenia !!!

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge