Co warto wiedzieć o siatkówce ?

FIFA20

Piłka siatkowa jest grą zespołową, która w naszym kraju popularnością śmiało może konkurować z piłką nożną, koszykówką, żużlem czy skokami narciarskimi. Jako kraj odnosiliśmy w tej dyscyplinie sportu wiele sukcesów na arenie międzynarodowej. Zdecydowanie większym dorobkiem medalowym może pochwalić się nasza męska reprezentacja, która trzykrotnie (1974, 2014 i 2018) zdobywała tytuł mistrzów świata, raz (1976) byliśmy mistrzami olimpijskimi i raz (2009) mistrzami Europy. Nasza żeńska reprezentacja dwukrotnie (2003, 2005) okazywała się najlepszą w Europie.

W naszej szkole piłka siatkowa także miała zawsze wiele  zwolenniczek i zwolenników. Drużyny prowadzone przez p. Ewę Jóźwiak odnosiły także szereg sukcesów w ramach Licealiady. Chłopcy dwukrotnie (2009/10 i 2010/11) stawali na najwyższym stopniu podium, dziewczęta raz (2010/11) zdobyły miejsce III. Ponadto w roku szkolnym 2012/13 nasze siatkarki wygrały turniej „Z UKS do AZS”, w 2018/19 zwyciężyły w Turnieju Międzyszkolnym ORLIK 2019, a w 2016/17 były III w Turnieju o Puchar Dyrektora PSBiG. W roku szkolnym 2011/12 dziewczęta prowadzone przez p. Ewę zajęły III miejsce w Turnieju o Puchar JM Rektora UMCS. Odnieśliśmy także sukces w klasyfikacji drużyn mieszanych. W ubiegłym roku szkolnym nasza łączona drużyna zajęła II miejsce w Turnieju o Puchar Dzielnicy Wieniawa. W bieżącej edycji rozgrywek Licealiady dziewczęta otarły się o podium zajmując IV miejsce, chłopcy ukończyli rozgrywki w przedziale miejsc 9-12. W planie jest nasz coroczny Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej. Był już opracowany harmonogram rozgrywek ale ostatnie wydarzenia w kraju i na świecie spowodowały jego odłożenie w czasie. Czy odbędzie się jego tegoroczna edycja okaże się najwcześniej po świętach. Miejmy nadzieję, że się uda.

Dla tych wszystkich, którzy powtarzają wiedzę ogólną z piłki siatkowej oraz znajomość przepisów p. Ewa Jóźwiak przygotowała małą ściągawkę. Jak opanujecie jej treść, to wasz nauczyciel nie zaskoczy was swoim telefonem nawet o północy :)  Piotr Nizioł

Siatkówka od Ewy

boisko do siatkówki

Ustawienie zawodników siatkówki

Warto wiedzieć, że absolwent naszej szkoły, Karol Butryn, jest aktualnie zawodnikiem drużyny Cerrad Enea Czarni Radom, która występuje w Plus Lidze.

Karol Butryn.jpg 2

Foto: www.wksczarni.pl

Jego kariera prowadziła wcześniej przez drużyny: Cisy Nałęczów, Avia Świdnik, ZAKSA Kędzierzyn Koźle, Pogoń Siedlce i GKS Katowice. Klikając w poniższy link możecie zobaczyć jego imponujące statystyki z bieżącego sezonu.

https://echodnia.eu/radomskie/plusliga-karol-butryn-siatkarz-cerradu-enei-czarnych-wsrod-najlepszych-w-klasyfikacji-atakujacych-punktujacych-i-serwujacych/ar/c2-14840184

Ewa Jóźwiak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge