Gwiżdżą aż miło

FIFA20

Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie jest szkołą (śmiem twierdzić jedyną taką w Polsce), w której murach wychowało się na tę chwilę 52 sędziów piłki nożnej i jak mawiał klasyk „to nie jest nasze ostatnie słowo”  :)

Gwizdki Podwala 1

W latach 1991 – 2007 szkołą zarządzał Pan Marek Kowalczyk – były międzynarodowy sędzia piłki nożnej, przewodniczący komisji szkoleniowej Kolegium Sędziów Polskiego Związku Piłki Nożnej. To właśnie on ściągnął mnie na Podwale :)   i zainspirował do przygody z gwizdkiem. Od czasu gdy sam zostałem sędzią piłkarskim  systematycznie co roku wyłaniam spośród uczniów naszej szkoły potencjalnych kandydatów do tego fachu. W tym roku trójka z nich czeka już na egzamin. Kurs już zakończyli i teraz pozostało tylko napisać i przebiec :D Może właśnie ten czas narodowej kwarantanny wykorzystają do tego aby odpowiednio przygotować się do egzaminu. Za rok kolejna szansa przed Wami – kurs 2021 ruszy pewnie w styczniu. W tym miejscu chcę Wam pokazać jak wygląda tygodniowy trening sędziego piłki nożnej. Zobaczcie sami.

1 trening

2 trening

Trening 3

4 trening

Ostatni łączy się z treningiem powięziowym, który możecie zobaczyć klikając w link

www.youtube.com/watch?v=XKPhcAi1rJ8&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3xmO33XgQbhVz7xWxcpbN96VxzKshPGtAWliba_mI7GVzdTRO9HGJPp60

Ci z Was, którzy trenują piłkę nożną mogą sobie porównać i sami odpowiedzieć na pytanie czy sędziowie trenują mniej niż piłkarze?

Robert Podlecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge