Gimnastyka głowy :)

szkoła za kratami 2

Jak widzicie szkoła jest nadal zamknięta. Rozwój wypadków zaczyna chyba przybierać jednak jakiś optymistyczny kierunek :) Świadczy o tym ten wyrastający młody pęd róży. Może to jakiś znak…?  Zanim jednak wrócimy w szkolne mury, to jeszcze odbędziemy tutaj kilka lub kilkanaście spotkań, podczas których pogimnastykujemy się wspólnie.

Jeżeli wczoraj zdecydowaliście się na wspólne ćwiczenie z Olą i Tomkiem, to zapewne macie zakwasy :P Nie będę zatem aplikował Wam dodatkowych ćwiczeń o zbyt dużej intensywności. Nie znaczy to, że całkowicie pozwolę na leniuchowanie. Na rozgrzewkę proponuję bardzo prosta grę planszową a jak ją ukończycie, to małą gimnastykę głowy.

Do gry, którą zapożyczyłem z profilu „Kreatywny nauczyciel wychowania fizycznego” będziecie potrzebowali planszy oraz pionka i kostki do gry. Planszą może być ekran waszego laptopa lub smartfona. Jeżeli nie macie pozostałych niezbędnych rzeczy, to łatwo możecie je sobie przygotować. Pionkiem może być na przykład nakrętka, których po kilku tygodniach kwarantanny na pewno w domu jest pod dostatkiem. Kostkę można zastąpić sześcioma dowolnymi monetami i ustalić sobie, że jak po rozrzuceniu ich na podłodze pojawią się orły i reszki, to ruszacie na planszy pionkiem o tyle pól ile wypadło np. orłów. Zasad nie muszę szczegółowo opisywać. Wszystko jest na planszy, wystarczy tylko wykonywać to co jest napisane na polu, na którym zatrzymacie swój pionek. Gra kończy się po dojściu na koniec ścieżki.

Gra planszowa

https://www.facebook.com/kreatywnynauczycielwf/photos/a.1990368941206071/2568339923408967/?type=3&theater

Jeżeli udało się Wam przejść grę do końca, to możecie teraz sprawdzić swoją ogólną wiedzę o sporcie polskim i światowym. Na różnych portalach informacyjnych dużo jest różnego rodzaju quizów. Spośród nich wybrałem kilka, które chcę Wam zaproponować. Sam także poddałem się sprawdzeniu swojej wiedzy. Moje wyniki zamieszczam nad każdym z linków do danego quizu. Zaznaczam, że każdy z nich robiłem tylko jeden raz co także sugeruję Wam. Życzę miłej zabawy !!!

1. Na początek proponuję sprawdzić swoją wiedzę ze znajomości największych sukcesów Biało – Czerwonych. 

mój wynik quizu

https://sport.onet.pl/ofsajd/quizy-sportowe-jestes-kibicem-w-takim-razie-te-odpowiedzi-musisz-znac/q9307sr

2. Teraz sprawdź czy rozpoznajesz gwiazdy polskiej siatkówki. Tu miałem maksa :)

wynik quizu z siatkówki

https://sport.onet.pl/siatkowka/czy-rozpoznasz-wszystkich-siatkarzy-quiz/1l7tm1g

3. Ten quiz możecie rozwiązać ze starszym rodzeństwem lub z rodzicami, bo oni  bardziej orientują się w polskiej piłce nożnej ostatniej dekady ubiegłego wieku.

wynik quizu o szalonych latach 90 w polskiej piłce noznej

https://sport.onet.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/quizy-sportowe-co-wiesz-o-pilkarskich-latach-90-tych/30lkfm3

4. W kolejnym quizie możesz sprawdzić swoją wiedzę na temat Formuły 1. To coś dla wybitnych znawców tej dyscypliny sportu. W tym poszło mi zdecydowanie najsłabiej :(

wynik quizu F1

https://sport.onet.pl/formula-1/quizy-sportowe-15-ciekawostek-z-formuly-1-ile-z-nich-znasz/wr94lcp

5. Na koniec coś dla czytelników Przeglądu Sportowego - równie trudne jak powyżej

wynik quizu Przeglądu Sportowego

https://sport.onet.pl/quizy-sportowe-sprobuj-odgadnac-miesiac-i-rok-wydania-przegladu-sportowego/mezkl5q

No i jak Wam poszło? Mam się czego wstydzić?

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge