Zapraszam do Kurnika

We wczorajszym wpisie p. Jarosław Mucha przedstawił Wam rys historyczny oraz zalety gry w szachy. Po latach zapomnienia ta strategiczna gra planszowa z roku na rok zdobywa coraz większe rzesze wielbicieli. Kilka lat temu została z powodzeniem włączona w cykl współzawodnictwa międzyszkolnego. Nasi szachiści, którymi zajmuje się p. Jarosław od początku rywalizacji należą do czołówki lubelskich szkół ponadpodstawowych, wcześniej ponadgimnazjalnych. Wspomnę może, że mamy w dorobku medale drużynowe oraz indywidualne. W bieżącym roku szkolnym Adrian Dubaj zdobył srebrny medal Licealiady !!! Wcześniej z sukcesami w Licealiadzie występowali nasi absolwenci: Emilia Gospodarek (III ind. w r. szk. 2018/19), Bartłomiej Baran, Dominik Pisarzewski, Wojciech Trojnara, Michał Gzik i Sebastian Korgol (III drużynowo w r. szk. 2018/19). Chcąc nawiązywać w przyszłości do tych sukcesów trzeba po prostu grać. W szkole mamy do tego warunki. Dysponujemy kilkoma zestawami do gry i z pewnością zauważyliście grających na korytarzach czy w bibliotece szkolnej. Teraz podczas domowej kwarantanny także możecie grać, nawet jak w domu nie ma zestawu do gry czy nikogo kto potrafi. Wystarczy zarejestrować się na portalu miłośników gier pod nazwą „KURNIK” !!!

Kurnik 1

https://www.kurnik.pl/

Kreator zakładania konta poprowadzi Was i z pewnością sobie poradzicie. Ja swoje konto na tym portalu posiadam już prawie 14 lat i w wolnych chwilach sobie gram.

moje statystyki

https://www.kurnik.pl/

Z powyższego zestawienia łatwo można zorientować się, że gra w szachy nie należy do moich ulubionych. Z 28 różnych gier planszowych i karcianych dostępnych na tym portalu ja zdecydowanie wolę te drugie ;) Nie znaczy to, że nie zagram z Wami jak się pojawicie i zechcecie się ze mną zmierzyć. Możemy umówić się tak, że dzisiaj znajdziecie mnie w „Kurniku” w godzinach mojej pracy czyli od 10,10 do 16,35 z przerwą na obiad w „okienku” (12,10 – 12,55). Napiszę tylko temat w dzienniku elektronicznym oraz cotygodniowe wiadomości do swoich klas, loguję się i czekam. Mój login „pnsuperstar” jest bardzo łatwy do zapamiętania. Dwie pierwsze litery, to oczywiście moje inicjały a po nich jest najkrótsza z możliwych charakterystyka :D ;) :P Dołączając do stołu przy którym będę na Was oczekiwał w okienku dialogowym dajcie znać, że jesteście z Podwala wpisując hasło dnia „Patałachy nie grają w szachy” ;)

szachy 2b

https://www.kurnik.pl/

Moim takim skromnym życzeniem na dzisiejszy dzień jest, żeby pojawiła się przynajmniej jedna osoba na godzinę :D Gdyby moje oczekiwania okazały się zbyt skromne, to przy większej liczbie chętnych możemy zorganizować turniej.

turniej szachowy

https://www.kurnik.pl/

Taką możliwość daje „Kurnik”. Porozmawiam z p. Jarosławem Muchą, bo może na tym portalu zechce on zorganizować Mistrzostwa Szkoły w Szachach. Co Wy na to?

Piotr Nizioł - pnsuperstar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge