Nasi na XV Międzynarodowych Zawodach Balonowych

W dniach 6 – 8 sierpnia w Nałęczowie odbywały się jubileuszowe XV Międzynarodowe Zawody Balonowe. Była to jedna z pierwszych imprez plenerowych w naszym województwie, które odbywały się po „odmrożeniu” branży sportowej i rozrywkowej. Właśnie to było dla mnie magnesem, który przyciągnął mnie w sobotnie popołudnie do Parku Zdrojowego w Nałęczowie. Nie bez znaczenia był także fakt, że jednym z zespołów umilających pobyt na tych zawodach był Ikarus Feel, który w 4/5 tworzą absolwenci z Podwala: Daniel Goral (śpiew), Maciej Pluta (gitara basowa), Mateusz Pluta (gitara) oraz Bartłomiej Cioczek (gitara). Skład zespołu uzupełnia perkusista Cezary Dziadosz. Wysłuchałem repertuaru z zaciekawieniem rytmicznie przytupując sobie nogą. Było mi bardzo miło, że otrzymałem ze sceny pozdrowienia od zespołu.

Ikarus Feel 1 Ikarus Feel 2 Koncert Ikarus Feel 1

Zachęcam do śledzenia plenerowych wydarzeń artystycznych i jeżeli znajdziecie na afiszu Ikarus Feel, to śmiało się wybierajcie. Przy ich muzyce można się pobawić i wspólnie pośpiewać, a to podczas tych wyjątkowych wakacji nie jest rzecz oczywista.

Nie tylko nasi szkolni artyści byli obecni podczas wczorajszych zawodów w Nałęczowie. Pod scena zauważyłem także parę innych naszych absolwentów: Dominikę i Damiana. Ich obecność związana była z fotograficzną dokumentacją wczorajszego wydarzenia. Efekty pracy Dominiki możecie obejrzeć na portalu lubelski.pl Znajdziecie tam więcej zdjęć z koncertu ale przede wszystkim z tego co się działo na ziemi i na niebie. Zwłaszcza to drugie było bardzo imponujące. Zachęcam do kliknięcia w poniższy link.

https://lubelski.pl/miedzynarodowe-zawody-balonowe-w-naleczowie-zdjecia/?fbclid=IwAR2Wl6jRHA34IEdfd2HwE1ih2MXQ-HBPfDF-8Lf6tLFDGF0dcI8GGygN-iM

Zdalna (z uwagi na dystans społeczny :)   ) wymiana uprzejmości z Dominiką i z Damianem nie była jedyną, której doznałem wczoraj w Parku Zdrojowym. Na jednej z alejek, pomimo kamuflażu ;) , zostałem rozpoznany przez jeszcze inną parę naszych absolwentów. Tym razem była to Paulina i Tomek z dwójką swoich dzieci, którzy podobnie jak ja podziwiali naziemne i podniebne wyczyny następców braci Montgolfier.

balony 1

W Nałęczowie byłem do późnych godzin wieczornych, żeby zobaczyć jeszcze imponujący nocny pokaz. Całe wydarzenie bardzo mi się podobało i z pewnością wrócę tutaj za rok, żeby dokładniej zapoznać się ze specyfiką sportu balonowego i kto wie (?) może odważę się zając miejsce w koszu i pokażę jak to wszystko wygląda z góry.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge