o to 2 nagrania tego one moment są prrrrooooo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! YouTube Preview Image YouTube Preview Image

One moment

Chcę was dzisiaj zapoznać z zespołem szkolnym o nazwie One moment .Zespół ten powstał w 2011 roku.

Skład Zespołu : Kacper Wojnar- Gitarzysta, Bartek Skotnicki-Gitarzysta,Emil  Janowski- Keybordzista, Wiktor Patroś- Perkusista, Patryk Majka – Basista, Ewa Rodzoń- Wokalistka. Zespół ten potrafi zgrać wiele piosenek m.in Acidentaly in love Enej skrzydlate ręce i wiele innych. Według moich sondaży który zebrałam w szkole uczniowie twierdzą że ten zespół jest najlepszy na świecie. Na tym zdjęciu widać kawałek zespołu na szkolnej akademii z okazji dnia babci i dziadka.KOCHAM  One moment

 

Ogniem i mieczem

dzisiaj w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji uchwalenia konstytucji 3 maja.Apel przygotowały klasy szóste i piewsze gimnazjum.W apelu nie zabrało też dużo ciekawostek na ten temat lecz mnie najbardziej uchwyciła część artystyczna apelu były tam między innymi pieśni uchwalne ale mnie najbardziej wpadła w ucho pieśń spiewana przez Ewę Rodzoń i Kacpra Wojnara którzy z wielkim zaangażowaniem zaśpiewali pieśń z filmu ,,Ogniem i mieczem” podobno to ta pieśń się każdemu najbardziej podobała bo wszyscy jak najdłuzej bili im brawo sama też biłam bardzo długo i ciągle mi po głowię chodzi ta pieśń więc ją wam zaprezentuję. YouTube Preview Image

 

lmfao

Lmfao to najlepszy zespół muzyczny mogę słuchać go bez końca gdyby nie internet to bym go cały czas  nie słuchała    YouTube Preview Image   YouTube Preview Image YouTube Preview Image YouTube Preview Image

Wyniki!!!!

brak wyników bo nikt nie brał udziału

 

Konkurs   „powitanie wiosny wierszem,,

Konkurs ten polega na tym ,że trzeba napisać wiersz o wiośnie .

Konkurs ten zaczyna się już od teraz a zakończy się 21 marca o godz 20 :30

Prace które będą skopiowane z innych stron zostają nie ocenione.

Konkurs ma IIImiejsca.

NAGRODY DLA MIEJSC

I-15  komentarzy i 15 lubię to.

II-10 komentarzy 10 lubię to.

III-5 komentarzy 5 lubię to.

Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w konkursie :) :) :) :) :) :) :) :D :P

 

 

          Witam Wszystkich już za niedługo wiosna i będę robiła wiosenny konkurs.♥

 

wiosna:):):):):):):):P

  Stopniał śnieg trawa się zieleni pierwsze

przebiśniegi przebijają się przez śnieg więc pamiętaj moją rade wiosnę zawszę w

sercu miej.   

tik tik tik i tylko tik

Każdy wie ,że TIK jest bardzo ważną rzeczą która jest przydatna człowiekowi.

Człowiek w tamtejszych latach nie wiedział nawet co to komputer a my teraz mamy dostęp do takich technologi informacyjno telekomunikacyjnej.

Gdy tylko większość ludzi potrafiła ich mądrze używać a nie do jakiś brudnych celów.

Dzieci nie są jeszcze w stanie określić co daje im komputer telefon telewizja czy radio.

Ono jak na razie twierdzi że te przedmioty służą tylko by mieć radochę.

Gdy stanie się trochę starsze zrozumie że te przedmioty służą ni e tylko dla zabawy ale także dla nauki .

Ludzie starsi nie widzący jak te technologie działają proszę was pokażcie im jak to działa np: można pokazać jak działa Skype by mogli rozmawiać z rodziną i wiele innych.

Ludzie coraz częściej popada w to że cały czas używa tych przedmiotów co powoduje to że człowiek się od uzależnia co powoduje brak kontaktu z rzeczywistością.

TIK to mądry program dzięki któremu uczymy jak bezpiecznie i mądrze korzystać z cudów elektroniki.

Parę słów o Poście

Post w Kościele rzymskokatolickim

 

Reguluje go Prawo Kanoniczne w kanonach 1249 — 1253 i określa jako formę pokutną.

 

W praktyce wyróżnia się trzy główne rodzaje postów:

 

Post ścisły – obowiązuje w całym Kościele katolickim w Środę Popielcową oraz w Wielki Piątek. Polega na powstrzymaniu się od spożywania mięsa (z wyjątkiem ryb) i ograniczeniu posiłków. Obowiązuje wszystkich pełnoletnich do ukończenia 60 roku życia. Konferencje Episkopatu i ordynariusze mają prawo przez własne zarządzenia określać szczegóły zachowania postu. W Polsce post ścisły oznacza spożycie w ciągu dnia wyłącznie jednego posiłku do syta i dwóch niepełnych.

Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych – obowiązująca w Polsce, polega na powstrzymaniu się od spożycia pokarmów mięsnych (z wyjątkiem ryb) w każdy piątek roku liturgicznego z wyjątkiem uroczystości czyli dni liturgicznych najwyższej rangi (np. w pierwszy piątek po Wielkanocy wstrzemięźliwość ta nie obowiązuje), dla wszystkich w wieku powyżej 14 roku życia do końca życia. Z przestrzegania wstrzemięźliwości zwolnione są osoby chore oraz te, które nie mają możliwości wyboru pokarmu (dotyczy m.in. punktów zbiorowego żywienia). Wyjątek ten nie dotyczy postu ścisłego w Środę Popielcową i Wielki Piątek[1]. W szczególnych przypadkach, ze słusznych powodów, dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości może udzielić proboszcz własny bądź miejsca poszczególnym wiernym, rodzinom lub grupom wiernych, nakładając wówczas formę zadośćuczynienia do wypełnienia przez wiernych, np. jałmużnę albo modlitwę w intencjach Kościoła.

Post Eucharystyczny – powstrzymanie się od spożycia pokarmów na godzinę przed przyjęciem Komunii Świętej. Obowiązuje wszystkich przystępujących do Komunii świętej, z wyjątkiem chorych i ich opiekunów oraz kapłanów, którzy celebrują lub koncelebrują Mszę po raz kolejny w danym dniu. Post Eucharystyczny jest nakazany o czym mówią następujące przepisy prawa kanonicznego:

 

„Przystępujący do Najświętszej Eucharystii powinien przynajmniej na godzinę przed przyjęciem Komunii świętej powstrzymać się od jakiegokolwiek pokarmu i napoju z wyjątkiem tylko wody i lekarstwa” (kan. 919 §1). „Osoby w podeszłym wieku lub złożone jakąś chorobą, jak również ci, którzy się nimi opiekują mogą przyjąć Najświętszą Eucharystię chociażby coś spożyli w ciągu godziny poprzedzającej” (kan. 919 §3).

 

Postem nazywa się również dobrowolnie podejmowane przez wiernych postanowienia odmawiania sobie określonych przyjemności, czy też pewnych rodzajów jedzenia albo ograniczania jego ilości.

 

Według oficjalnej wykładni do IV przykazania kościelnego, w przypadku uzasadnionej niemożliwości zachowania postu w piątek chrześcijanin może p