Wszystko i Nic …

jak sama nazwa wskazuje blog jest o Wszystkim i o Niczym. :)

Najnowszy numer gazetki szkolnej wydany.

Znajdziecie w nim sprawozdania z dnia dziecka i szkoły bez przemocy, a także naszego festiwalu szkoły z klasą. Czeka na was również artykuł o bieżących świętach i ich krótkiej historii. W gazetce znalazł się również specjalny artykuł poświęcony klasą trzecim gimnazjum . I wiele innych rzeczy.

Zapraszamy do obejrzenia gazetki szkolnej: http://redakcja.mam.media.pl/paper/preview/za-drzwiami-gimnazjum/12/6/4/

Bardzo mile widziane są komentarze do bloga na temat naszej gazetki. :)

Niestety jest to ostatni numer wydany w tym roku szkolnym, ale nie martwcie się, ponieważ we wrześniu będziecie mogli zobaczyć kolejny numer gazetki.

Mamy nasze prezi o tym, jak pracowałyśmy nad e-gazetką ” Za drzwiami gimnazjum”. Redagujemy e-gazetkę " Za drzwiami gimnazjum"

Najnowszy numer naszego miesięcznika już wydany.

Pobiłyśmy nasz rekord. Bowiem to wydanie liczy aż 28 stron.

Znajdziecie w nim, krótkie streszczenie naszych szkolnych akademii i krótką historię obchodzonych w maju świąt. Możecie także przeczytać o pewnym muzycznym zespole o najnowszym hicie kinowym, nakręcony na podstawie prawdziwej, bardzo pięknej, choć tragicznej historii. Jest też wiele innych rzeczy.

Zapraszam do obejrzenia na stronie: http://redakcja.mam.media.pl/paper/preview/za-drzwiami-gimnazjum/12/5/3/

Wczoraj nasza Szkoła obchodziła Święto Patrona.

Bowiem dwa lata temu 26 maja nasze gimnazjum przyjęło im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Chociaż od września 2011 r. razem ze Szkołą Podstawową tworzymy Zespół Szkół, to nasi patroni pozostali oddzielni.

Z tej okazji w tym roku zostały zorganizowane dwa konkursy dla uczniów naszego gimnazjum. Konkurs Pięknego Czytania: Zapiski Więzienne odbył się w piątek i polegał na wybraniu odpowiedniego fragmentu z zapisków więziennych kardynała Wyszyńskiego i na pięknym przeczytaniu go. Choć wyniki konkursu nie są jeszcze znane, można stwierdzić, że poziom był wysoki.

Drugi konkurs dopiero się odbędzie i będzie on polegał na wykazaniu się jak największą wiedzą o naszym patronie. Konkurs ten odbędzie się w poniedziałek, na godzinach wychowawczych i będzie się odbywał na zasadach programu ,,Jeden z dziesięciu”.

Tak więc wczoraj do szkoły przyszliśmy bez plecaków, odświętnie ubrani i dopiero na godzinę 16:30. Wtedy to razem z pocztem sztandarowym gimnazjum i podstawówki, zaproszonymi gośćmi, rodzicami i nauczycielami zespołu szkół i szkół pobliskich wiosek udaliśmy się do kościoła na mszę świętą i nabożeństwo majowe.  Potem odbyła się akademia poświęcona naszemu patronowi, a następnie wróciliśmy do szkoły.

W świetlicy szkolnej Pani Dyrektor powiedziała kilka słów odnośnie owej uroczystości i przedstawiła zaproszonych gości. Następnie kilkoro naszych gości zabrało głos.

Potem głos zabrały uczennice naszej szkoły, które pod opieką nauczycieli przygotowały program artystyczny poświęcony mamom, z okazji ich święta.

Mieliśmy okazję usłyszeć wiele piosenek, a także wiersze poświęcone matką, którymi uczennice naszej szkoły w zeszły czwartek wywalczyły trzy pierwsze miejsca i wyróżnienie na gminny konkursie poezji w kategorii gimnazjum.

Po zakończeniu uroczystości gdzieś około godziny 20:00 nasze mamy i zaproszeni goście udali się na pierwsze piętro na drobny poczęstunek, a uczniowie do domu.

26 maja był Dzień Matki.

Jest to jedno z ważniejszych świąt w roku, bowiem właśnie wtedy mamy okazję podziękować naszym mamom za wszystko. Ale powinniśmy okazywać im swój szacunek i wdzięczność, także na co dzień, a nie tylko od święta. 26 maja jest tylko po to, aby w ten dzień szczególnie pamiętać o swoich mamach i wraz z podziękowaniami życzyć im wszystkiego najlepszego.

 

 

Mam nadzieję, że każdy z was w sobotę złożył swojej mamie życzenia i będzie o niej pamiętał przez cały rok.

 

15 maj to Dzień Polskiej Niezapominajki. U nas w szkole w ten dzień odbyła się akademia z okazji Dnia Ziemi. Akademię przygotowali uczniowie klas IV-VI SP i I-III Gimnazjum pod nadzorem Pani Beaty Malawskiej i Pani Danuty Zaremby.

Aby w jakiś szczególny sposób uczcić ten dzień, większość uczniów ubrała się na niebiesko, czyli na kolor naszej polskiej niezapominajki.

Najnowszy numer gazetki szkolnej ,,Za drzwiami gimnazjum” już wydany.

Zapraszam do obejrzenia i skomentowania naszej ciężkiej pracy.

http://redakcja.mam.media.pl/paper/qmams/

w wyszukiwarce wpiszcie Za drzwiami gimnazjum

hej. dawno się nie odzywałam, ale pochłonęła mnie praca nad naszą gazetką.

mamy już trochę artykułów, ale wciąż pracujemy nad nowymi. Sądzę, że za niedługo będziecie mogli zobaczyć kolejne wydanie naszej gazetki i sami ocenicie naszą pracę.

A może wy macie jakiś ciekawy pomysł na artykuł??

Piszcie. Będę wdzięczna. :)